СБУ заявляє про змову митниці з компаніями Курченка

Управлінням з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Генпрокуратури України розпочато досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем співробітників енергетичної митниці ДФС України.

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на інформацію від співрозмовника в СБУ.

За його даними, вони підозрюються в змові з групою компаній, для яких протягом 2015-2016 рр. штучно занижували ставки акцизного збору шляхом маніпуляцій з кодами товарів.

В матеріалах справи фігурують ПП "НП-Трейдинг" і ТОВ "Нафтопродукт Трейдинг". Протягом останніх двох років вони виступали в ролі імпортерів нафтопродуктів російського і білоруського виробництва.

За даними ЕП, для них енергомитниця фактично проводила підміну кодів УКТ ЗЕД на імпортовану продукцію, що дозволяло застосовувати мінімальні ставки акцизного збору і митних платежів.

Таким чином, наприклад, під виглядом дистилятів і газойлів з вмістом сірки не більше 0,001% ввозилися дистиляти та газойлі з вмістом сірки більше 0,1%. Різниця ставки акцизу між першими і другими - 30,5 євро/т, що фактично було чистим прибутком організаторів схеми.

Безпосереднім декларуванням товарів від імені "НП-Трейдинг" і "Нафтопродукт Трейдинг" займалося ТОВ "Системс Логістик Менеджмент" (Київська обл).

Поставки товарів на адресу цих компаній здійснювалися за так званими "непрямими" контрактами - через ряд компаній-посередників.

За інформацією ЕП, головним управлінням "К" СБУ також розслідується справа за фактом фінансування тероризму, в якій "НП-Трейдинг" і "Нафтопродукт Трейдинг" фігурують в якості компаній, через які здійснюється матеріальне забезпечення "ДНР" та "ЛНР".

За даними СБУ, "НП-Трейдинг" і "Нафтопродукт Трейдинг" асоційовані з групою компаній "СЄПЕК" Сергія Курченка.

Раніше повідомлялося, що Курченко почав займатися торгівлею вугілля з окупованих територій Луганської області.

Як повідомляв «Ні корупції!», брокерська «подяка» працівникам митниці за термінове оформлення або за роботу в нічний час чи в вихідний становить один долар за тону скрапленого газу.

В середині грудня поліція заявила, що викрила схему посадовців Енергетичної митниці ДФС України та комерційних імпортерів скрапленого газу. За даними слідства, за певні «відкати» через митних брокерів посадовці Енергетичної митниці та митного посту дозволяли імпортерам проходити спрощену процедуру розмитнення палива з Росії.

За даними поліції, згадана схема нанесла збитків на 42 млн грн, а сума хабара складала $1 за тону палива.

Опитані "ДТ" оператори ринку підтверджують, що один долар за тону скрапленого газу – актуальний сьогодні розмір подяки брокерів працівникам митниці за термінове оформлення, роботу в нічний час або вихідний день.

Разом з тим, вони піддають сумнівам названі поліцією факти порушень фірмами розмитнення газу і вважають, що таким чином правоохоронці підіграють СБУ, яка останній місяць під прикриттям боротьби з тероризмом заморозила двом десяткам компаній ввезення автогазу.

Читайте також ГРОЙСМАН ПООБІЦЯВ РОЗБИТИ «В ПУХ І ПРАХ» КОРУПЦІОНЕРІВ З ДФС

ГРОЙСМАН ОТРИМАВ КОРУПЦІЙНИЙ КОМПРОМАТ НА НАСІРОВА