Козявкін дере з бюджету 900 гривень за добу проживання дитини в його клініці та 2 500 гривень за свій метод

Міністерство охорони здоров’я України 30 грудня продовжило до кінця березня договір з ТОВ «Міжнародна клініка відновного лікування» (Трускавець, Львівська обл.) про послуги з реабілітації хворих на церебральний параліч дітей на 9,13 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро», інформують «Наші гроші».

Первісний договір було укладено за переговорною процедурою 11 листопада.

Клініка Володимира Козявкіна має надати послуги з реабілітації 492 дітей пільгових категорій.

Кожна 13-денна путівка коштує 18 557 грн. без ПДВ. Із них 6 834 грн. – медична складова, а 11 723 грн. – перебування в стаціонарі з розрахунку 902 грн. за добу (проживання та харчування).

Це майже вдвічі дорожче від вартості санаторних путівок, які замовляє Фонд соцстраху. Так, проживання з харчуванням у санаторії «Миргородкурорт» коштує держбюджету 497 грн. за добу.

Нинішню закупівлю у клініки Козявкіна провели за переговорною процедурою через відсутність конкуренції. Бюджетна програма «Заходи із реабілітації хворих на дитячий церебральний параліч у Міжнародній клініці відновного лікування» на 2016 рік передбачає 9,13 млн грн. на реабілітацію дітей із ДЦП шляхом використання запатентованого методу В.І. Козявкіна.

«Його принципова відмінність полягає в тому, що він дозволяє спочатку нормалізувати м’язовий тонус, а потім, застосовуючи різноманітні традиційні і нетрадиційні терапевтичні впливи на пацієнта поліпшити його руховий та психомовний статус», – вказано в обґрунтуванні закупівлі.

Представник ЦПК Олександра Устінова опублікувала калькуляцію вартості стаціонарного курсу реабілітації одного пацієнта у клініці Козявкіна за направленням МОЗ України.

Загалом курс коштує 22 132 грн., з яких 9 860 грн. припадає на медичну складову, а 12 272 грн. – на перебування в стаціонарі (944 грн. за добу). При цьому до медичної складової входить плата за використання інтелектуальної вартості в розмірі 29%, або 2 485 грн. Окремо на прибуток клініки відведено 14% від загальної вартості курсу.

Як повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук «Центр протидії корупції» (ЦПК), одним з ТОП-скандалів у МОЗ стало відсторонення головного позаштатного спеціаліста з «фізіотерапії» Володимира Козявкіна, чиї клініки з реабілітації хворих на дитячий церебральний параліч широко відомі в Україні.

«Ніхто, щоправда, не пише про те, що клініки Козявкіна є приватними структурами, під які прописана національна програма.

Відправляти дітей на лікування потрібно саме до них, бо в цих клініках використовується метод Козявкіна. Все це проводилося в обхід конкурсної процедури, пояснючись "принциповістю" «Методу Козявкіна В.І».

Варто відмітити, що пан Козявкін входив до номенклатурної групи, яка формувала техзавдання до цієї закупівлі, тобто сам фактично відправляв на лікування дітей до своєї клініки.

Минулого року саме ТОВ «Міжнародна клініка відновного лікування» (належить Козявкіну та його дружині) та ТОВ “Інститут проблем медичної реабілітації” (належить його донькам Наталії та Ользі) отримали державні кошти за лікування дітей. Ці дві клініки отримали з бюджету у 2016 році 11 мільйонів 142 тисячі гривень.
Цікавим є те, що за кожну дитину держава платить Козявкіну роялті за патент на вправи. Роялті прописується в кошторис державної програми і складає 2500 грн за дитину. Тобто за унікальні вправи, розроблені Козявкіним, з бюджету за кожну сироту, малозабезпечену дитинку чи інваліда, окрім оплати роботи клініки, держава платить 2500 грн РОЯЛТІ!

Просто не кажіть більше про святих лікарів, які на ентузіазмі рятують сиріт», - йдеться у повідомленні ЦПК.