Заступник голови НАЗК назвав помилкою перевірку лекцій Лещенка за 9 тисяч гивень

Заступник голови НАПК Руслан Рябошапка заявив, що ініціювання перевірки з боку окремих посадових осіб Агентства за фактом читання лекцій нардепом Лещенко в Києво-Могилянській Академії є помилкою.

Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук.

За його словами, ця справа не має судової перспективи, оскільки закон дозволяє депутатам суміщати посаду або мандат з викладацькою діяльністю.

«Законодавство дозволяє особам, уповноваженим на виконання функцій держави суміщати посаду або мандат з здійсненням "викладацької діяльності", однак не визначає цього поняття. Практика свідчить про те, що є кілька протилежних підходів до розуміння цього терміна, яке ґрунтуються в основному на уявленнях, а не на праві», - написав Рябошапка.

«На жаль, закон не дає можливості чітко визначити межі правомірної поведінки... Очевидно, що вимагати дотримання певних норм і застосовувати санкції за їх недотримання можливе лише за умови чіткого визначення з боку держави того, яка поведінка є неправомірною», - підкреслив він.

Крім того, Рябошапка заявив, що в даній ситуації дії нардепа «полягали в читанні лекцій, тобто мали метою передачі знань студентам; здійснювалось в рамках навчального процесу; відбувалися у приміщенні вищого навчального закладу», а отже їх можна кваліфікувати як дозволену законом викладацьку діяльність.

Рябошапка також підкреслив, що пріоритетом НАЗК є запобігання корупції.

«НАЗК не має можливості реагувати на тисячі порушень у сфері конфлікту інтересів або обмежень щодо несумісництва або несумісності з іншою діяльністю або посадою/мандатом», - акцентував Рябошапка.

Він зазначив, що не бачить підстав вважати лекції студентам по 9 тис гривень «дійсно серйозним корупційним правопорушенням, що загрожує інтересам суспільства».

«Оскільки НАЗК є молодою організацією, яка тільки стає на ноги, помилки у нашій діяльності є неминучими. Необхідно визнавати помилки і прагнути до того, щоб їх більше не повторювати», - підсумував заступник голови НАЗК.

Нагадаємо, що раніше у громадській організації «Центр протидії корупції» (ЦПК) заявили про вибірковість і упередженості роботи НАЗК.

«Відписки, які ми отримуємо від НАЗК, свідчать про вибірковість та упередженість їх роботи. НАЗК досі не затвердили порядок повної перевірки декларацій, а отже на сьогодні Корчак і Радецький не перевірили жодної з сотень тисяч електронних декларацій, в тому числі – Петра Порошенка, де він не вказав іспанську віллу. Утім, це не завадило Корчак виплатити собі 180 тисяч зарплати та по 140 тисяч зарплати іншим членам Агентства», - йдеться в коментарі.

У числі претензій активістів до Агентству також перераховані неспішність у перевірці декларацій чиновників і пошуку конфлікту інтересів за зверненнями ЦПК.

Так, з початку роботи Агентства громадська організація направила в НАПК 20 звернень, 12 з яких стосувалися перевірки електронних декларацій чиновників, 7 - ознак конфлікту інтересів.

«За результатами їх опрацювання жодної повної перевірки декларацій НАЗК проведено не було», - сказано в повідомленні.

Крім того, як зазначається в тексті, «НАЗК не побачило конфлікту інтересів у міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, відомство якого розслідувало кримінальне провадження з виведення за кордон 40 млн доларів його товаришем-нардепом Ігорем Котвицьким, а також не побачило конфлікту інтересів у діях голови НКРЕКП Дмитра Вовка, який ухвалив нову формулу розрахунку оптової ціни на електроенергію, що збільшило прибутки групи компаній «нвестиційний капітал Україна» (ІCU), де Вовк працював до призначення на державну службу».

Серед інших причин названо те, що НАПКА «НАЗК взагалі не спромоглося перевірити дотримання вимог антикорупційного законодавства колишнім заступником Міністра охорони здоров’я Шафранським».

Раніше повідомлялося, що НАЗК розслідує, як Лещенко отримав 9 тис. грн від громадської організації за лекції у «Могилянці»