Садовий визнав, що Львів на межі катастрофи через невивезення сміття

Львів знаходиться на межі екологічної катастрофи, оскільки немає місця для вивезення сміття, повідомив мер Львова Андрій Садовий, передає прес-служба Львівської міськради.

За словами Садового, двоє з перевізників фізично не мають куди вивозити сміття. Загалом на сьогодні орієнтовно 20% контейнерних майданчиків по місту є переповнені.

«Є проблема, бо фізично нема куди вивозити сміття. Щойно мене поінформували, що одну машину з нашим сміттям знов зупинили у Житомирській області, без жодних пояснень. Не проста ситуація. Сьогодні працює оперативний штаб. Дві фірми, які вивозять сміття, не справляються зі своєю роботою. Чотири компанії стараються, вивозять. Вкінці січня закінчується термін подачі заявок щодо перевезень на цей рік. Всі, хто має бажання брати участь у цьому конкурсі, зголошуйтесь, хто має адекватний транспорт, хто має доступ до полігонів. Цей ринок відкритий і ми готові запрошувати тих, хто буде надавати кращі послуги. Ми побачили якість роботи компанії, яка виграла право надавати послуги в центральній частині міста, де завезені сучасні контейнерні майданчики. В мене нема зауважень до цієї компанії, вони щодня якісно вивозять. Ситуація складна, але рішення ми будемо приймати спільно громадою.

Коли за поданням прокуратури суд приймає рішення заборонити використовувати Грибовицький полігон, а інших полігонів, на жаль, нема, які готові би були з нами працювати, а ті, що є, знаходяться під постійним тиском, - це надзвичайна ситуація.

Більше 20% майданчиків є переповнені. Дві компанії, які займаються перевезенням, фактично, не мають, куди вивозити сміття. Ще чотири стараються, але їм дуже важко. Сьогодні складно знаходити полігони, які готові приймати сміття. Ми знаходимось у періоді переднадзвичайної ситуації в місті. Сьогодні працює оперативний штаб. Будемо робити все можливе, щоб ситуацію виправляти, але вона складна. Єдиний плюс, що є мінусова температура, що унеможливлює більшу біду. Всі державні мужі поінформовані про ситуацію, яка є у Львові», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Як повідомляв «Ні корупції!», у жовтні кілька десятків тон сміття зі Львова вивантажили на Канівщині, що у Черкаській області. Після чого місцева влада приставила до смітника охорону, а поліція провела перевірку фактів резонансного повідомлення.

Читайте також ХТО ВІДПОВІСТЬ ЗА 100 ТОНН ПІДКИНУТОГО НА КАНІВЩИНУ ЛЬВІВСЬКОГО СМІТТЯ?

ПРО МЕРА, ЯКИЙ ВІДКРИВ ЛЬВІВ ДЛЯ СВІТУ, А МІСТЯН ПОТОПИВ У СМІТТІ

КЛИЧКО ДАВ МАЙЖЕ 4 МІЛЬЙОНИ, ЩОБ УНИКНУТИ КАТАСТРОФИ НА СТОЛИЧНОМУ СМІТНИКУ