Голова НАЗК про результати аналізу звітів політичних партій: «Правопорушення кримінального характеру є у 12-ти»

Голова НАЗК Наталя Корчак оприлюднила на своїй сторінці у Фейсбук деякі результати аналізу звітів політичних партій про майно за ІІІ квартал 2016 року.

За її словами, НАЗК затвердило висновки по звітам 254-х політичних партій, які були опрацьовані Департаментом з питань запобігання політичній корупції. Всі звіти партій оприлюднені на сайті Національного агентства, висновки по кожному звіту – оприлюднюються (12 висновків вже можна побачити, решта – в процесі).

«Хочу зазначити, що партії стали більш відповідальними в частині своєчасності подання власних звітів, відчутно стриманими в отриманні коштів до партійної каси (відносно законодавчих обмежень щодо розміру граничних внесків) та, однотипними у допущених ними порушеннях порядку звітування.

Для партій все ще важко, як виявилося, контролювати подання звітів місцевими організаціями: більшість порушень адміністративного характеру стосуються ненадання фінансових звітів місцевими осередками», - повідомила Корчак.

З її словами, за підсумками аналізу звітів виявлено:

- порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії у 3-х партій (зокрема, виявлено факт отримання членських внесків від фізичних осіб у готівковій формі). Відповідно до ст. 212---15 КУпАП - це накладення штрафу на громадян від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 100 до 130 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією суми внеску на підтримку політичної партії, наданої або отриманої з порушенням закону;

- порушення строків подання звіту - 29 партій. Відповідно до ст. 212-21 КУпАП - накладення штрафу від 300 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- неподання звітів у ІІІ кварталі - 96 партій. Відповідно до ст. 212-21 КУпАП - накладення штрафу від 300 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ;

- порушення порядку подання звіту - 83 партії. Та ж ст. 212-21 КУпАП - накладення штрафу від 300 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

- порушення порядку фінансування політичної партії (блоку), тобто правопорушення кримінального характеру - 12 політичних партій. Зазначу, що мали місце подання завідомо недостовірних відомостей у звітах партій. Відповідно до ст.159-1 ККУ подання завідомо недостовірних відомостей у звіті партії карається штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Як повідомляв «Ні корупції!», у вересня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розподілило між політичними партіями 391 мільйон 32 тисячі гривень, виділених з державного бюджету на фінансування статутної діяльності партій у 2016 році. Тоді політичні партії України вперше отримали фінансування з держбюджету.