У Черкасах планують купити на рукавичок на 3 мільйони. Яких і навіщо – невідомо

На початку минулого тижня Департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради оголосив про проведення відкритих торгів на закупівлю рукавичок. Яких саме, - не уточнили. А очікувана вартість товару склала майже три мільйони гривень.

Оголошення про процедуру розмістили на порталі Прозорро 13 січня. Відповідно до умов торгів, якщо учасникам потрібні роз’яснення, вони можуть звернутися за ними до 09:10 20.01.2017 року.

До 20-го січня залишилося трохи менше чотирьох діб, проте, попри питання імовірних учасників тендеру, на сайті досі нема тендерної документації.

В описі предмета закупівлі замовник вказав, що хоче  придбати товар «ДК 021:2015: 18424000-7 — Рукавички». Ще відомо, що тих рукавичок планують купити «403716 упак.» На це мають витратити щонайбільше 2 876 270.46 гривень. Тобто,  одна одиниця товару коштуватиме, у середньому, 7.12 грн.

Ціни на рукавички на популярному сайті

Напередодні «Ні корупції!» повідомляв про те, що той же замовник, Департамент економіки та розвитку ЧМР, не оприлюднив тендерної документації під час відкритих торгів на послуги загального очищення будівель. На питання імовірних учасників щодо неї також не відповів. Тоді очікувана вартість послуг склала 1 065 405.97 гривень. За трьома лотами згаданої процедури торги відмінили, бо виявили «відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг». А за найбільшим лотом відміну мотивували тим, що не знайшлося необхідної кількості учасників.

Нагадаємо, експерти в галузі публічних закупівель вбачають у таких відмінах і можливість впливати на вибір "потрібного виконавця".