Спілка архітекторів: Театр на Подолі побудували з порушенням законів

Будівля театру на Андріївському узвозі зведена з порушенням низки чинних законів і норм.

Таке рішення Київської організації Національної спілки архітекторів України (НСАУ) оприлюднила на своїй сторінці у Фейсбук віце-президент Спілки Олена Олійник.

У тексті рішення НСАУ йдеться про те, що Спілка висловлює занепокоєння ситуацією, що склалася в забудові історичного центру Києва і навіть зон охорони пам’яток історії та культури. Мають місце чисельні порушення європейського та державного законодавства. Одним з найболючіших прикладів втручання в історичне середовище став Театр на Подолі, обговорення якого відбулося на засіданні Київської організації Національної спілки архітекторів України 07.12.2016.

«Проаналізувавши висновки експертів, Правління дійшло висновку, що будинок збудований з порушенням низки чинних законів і норм, а саме:

- Закону України "Про охорону культурної спадщини",

- Закону України "Про охорону археологічної спадщини",

- Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»,

- Закону України "Про архітектурну діяльність",

- Постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 р. № 560 (зі змінами 2016 р.),

- Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.05.2011 № 45 (зі змінами 2015 р.),

- ДБН А.2.2-3-2014 та ін.

Опублікована на сайті Театру на Подолі документація є не повною, розроблена в результаті приватної ініціативи з порушенням чинного законодавства (мав би бути проведений архітектурний конкурс);

- відсутні обгрунтування проектних рішень;

- погоджувально-дозвільні документи представлені тільки частково (за підписом Т.Мазур від Міністерства культури України);

- відсутні погодження ДІАЗ "Стародавній Київ" та Департаменту культури,

- відсутнє погодження проекту О. Дроздова з попереднім розробником "Діпромісто" та автором В. Юдіним,

- відсутній висновок Держекспертизи 2016 р.,

- відсутнє розпорядження про затвердження проекту.

Разом з тим попередній проект (автор – В. Юдін, Діпромісто) на сьогоднішній день теж не відповідає вимогам його розміщення на території ДІАЗ «Стародавній Київ» та пам’ятки містобудування, якою є Андріївський узвіз; технологія, використана в проекті, є застарілою і повинна бути скоригована для зменшення висоти колосників принаймні до 10 метрів; саме місце розміщення театру є випадковим, не обґрунтованим з містобудівної точки зору, порушує містобудівні та пам’яткоохоронні норми», - йдеться у тексті рішення.

Враховуючи всі обставини, у НСАУ вважають за необхідне:

1. Негайно зупинити будівництво Театру і заборонити його введення в експлуатацію.

2. Призначити експертну комісію для визначення можливості розміщення театральної споруди на території пам’ятки містобудування, коригування її оптимальних об’ємів та вимог до зовнішнього вигляду і розробки Завдання на проектування під керівництвом НСАУ– до 01.03 2017

3. Провести бліц-конкурс для коригування існуючої споруди відповідно до рішення експертної комісії та оновленого завдання на проектування.

Як повідомляв «Ні корупції!», столична влада пообіцяла провести незалежну технічну експертизу щодо можливих порушень містобудівного, пам’яткоохоронного законодавства, авторських прав при реконструкції будівлі Театру на Подолі до квітня 2017 року.

Читайте також ГОЛОВНИЙ АРХІТЕКТОР КИЄВА: БУДІВНИЦТВО ТЕАТРУ НА ПОДОЛІ НЕ ЗАВЕРШЕНЕ