Прокуратура не змогла забрати у батька Шуфрича гектари у Конча-Заспі

Суд залишив компанії батька народного депутата від "Опозиційного блоку" Нестора Шуфрича 8 гектарів землі в Обухівському районі Київської області.

Відповідне рішення Вищий господарський суд ухвалив 26 грудня, повідомляє «Українська правда».

У березні 2016-го перший заступник прокурора Київської області подав позов про витребування землі.

У травні і жовтні минулого року суди першої та апеляційної інстанцій у позові прокурора відмовили. ВГСУ прийняв аналогічне рішення.

На думку суду, прокуратура пропустила строк позовної давності у справі. Суд вирішив, що строк позовної давності сплинув ще у травні 2015-го. А прокуратура подала позов тільки у березні 2016 року. Водночас суд зазначив, що прокуратура не надала пояснень щодо зволікання із позовом.

У 2009 році земля розпорядженнями райдержадміністрації була безкоштовно передана у власність громадянам. Пізніше одноосібним власником землі став батько тодішнього депутата Нестора Шуфрича – Іван Шуфрич. У 2015-му землю передали до статутного фонду ТОВ "Амалфі Девелопмент Груп". Власником цієї компанії є батько нардепа Нестора Шуфрича.

Прокуратура у позові стверджувала, що Обухівська РДА при виділенні землі перевищила повноваження, а також незаконно змінила цільове призначення землі із селянського господарства на індивідуальне садівництво. Ділянка частково знаходиться у прибережній зоні Дніпра, а такі землі не можуть передаватися у власність громадянам, а тільки в оренду.

У декларації Нестора Шуфрича майно батька і, зокрема, ця земля, не відображені. Водночас нардеп повідомив, що має в Козині два будинки на 701,5 кв.м. і 400 кв.м. і земельні ділянки площею 0,9 га.

По сусідству із землею батька Шуфрича ділянка площею 6 га раніше належала нардепу Олександру Онищенку. Сьогодні ця земля перебуває у комунальній власності.

Як повідомляв «Ні корупції!», у Хорошковського хочуть відібрати 26 га лісу на Канівщині. Так, прокуратура Черкаської області скерувала до суду позов про визнання недійсним розпорядження Канівської РДА про надання у власність приватним особам 26 га земель лісогосподарського призначення у Канівському районі. Ці ділянки, вартістю майже 10 млн. грн, у 2005 році були незаконно передані з вини місцевих органів виконавчої влади, зазначають у відомстві. Згодом власником лісів, украдених у держави, став Валерій Хорошковський.

За даними Держземкадастру, право власності на усі ці ділянки пан Хорошковський зареєстрував чи не в один день у вересні цього року. Посвідчив процедуру київський міський нотаріус Мартиненко В.О.