Мажора-вбивцю Толстошеєва виправдали через рік після кривавого ДТП

Три судмедекспертизи дійшли висновку, що Станіслав Толстошеєв, який 9 січня 2016 року здійснив смертельне ДТП біля станції метро «Лівобережна» в Києві, під час аварії не контролював себе через напад епілепсії.

Про це йдеться на сторінці прокуратури Києва у Фейсбук.

«Висновки повторних експертиз, які надійшли в столичну прокуратуру, підтвердили результати попередніх експертиз про непідсудний стан підозрюваного під час здійснення ним ДТП», - сказано в повідомленні.

Лікарі дійшли висновку, що в момент аварії у Толстошеєва стався «раптовий тимчасовий хворобливий розлад психічної діяльності у вигляді синдрому порушеної свідомості внаслідок генералізованого епілептичного нападу з тоніко-клонічними судомами, що призвело до тимчасової втрати контролю над керованістю автомобіля».

Зазначається, що епілептичний напад у С. Толстошеєва стався вперше, тобто про можливість його настання останній не міг бути обізнаним. Установлено також, що на момент ДТП С. Толстошеєв не перебував у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння.

«Разом з тим, враховуючи, що через медичні протипоказання С. Толстошеєв не може бути допущений до керування транспортними засобами, посвідчення водія, видане на його ім’я, анульовано та знищено у законному порядку, а відповідні відомості внесені до Національної автоматизованої інформаційної системи МВС. Найближчим часом у кримінальному провадженні буде прийнято остаточне рішення», - повідомили в прокуратурі.

У також прокуратурі нагадали, що 29 серпня 2016 року прокуратурою міста Києва було прийнято рішення про закриття даного кримінального провадження на підставі п.2 ч.1 ст. 284 КПК України. Вказане рішення 20 вересня 2016 року скасоване та з метою усунення будь-яких сумнівів в об'єктивності розслідування матеріали кримінального провадження направлено на повторну комісійну судово-медичну та психолого-психіатричну експертизи в експертні установи МОЗ України на території Львівської області.

Відео, що розповсюдила прокуратура, дивіться ТУТ.

Додамо, що через кілька днів після ДТП журналіст-розслідувавч Дмитро Гнап повідомив, що Станіслав Андрійович Толстошеєв - син Андрія Толстошеєва, бізнесмена з Дружківки (Донецька область).

«Толстошеєв-старший в партнерстві з донецькими регіоналами активно займався будівництвом в часи Януковича. І навіть дорвався до дуже корупційоної годівниці під назвою державна програма "Доступне житло". За нової влади Толстошеєв вже потроху пиляв мільйони на постачанні деталей для "Укргазвидобування", - написав Гнап.

9 січня цього року, у річницю трагедії, Дмитро Гнап вкотре нагадав про цю справу: