У Мін’юсті оприлюднили короткі відомості про кандидатів на посаду головного люстратора

Міністр юстиції Павло Петренко показав, де працюють і яку мають освіту претенденти на посаду керівника Департаменту з питань люстрації.

Про це міністр написав на своїй сторінці у Фейсбук.

«Ми зацікавлені у тому, щоб цей конкурс пройшов максимально публічно і прозоро. Адже в ході відбору ми маємо знайти сильного і самодостатнього професіонала, який зміг би достойно вести такий складний напрямок роботи Мін’юсту.

Попри те, що законодавством не передбачено оприлюднення інформації щодо кандидатів, ми підемо на цей крок. Прозорість усіх процесів відбору – це наша принципова позиція, адже нам вкрай важливо продемонструвати, що жодних підкилимних ігор у цьому процесі немає.

Також хочу наголосити, що ніяких "своїх" кандидатів ми не маємо. Тому нам дуже важливо, щоб журналісти і громадськість провели серйозний аналіз всіх претендентів, а потім прийшли на конкурс для того, щоб забезпечити його максимальну прозорість і публічність.

Якщо серед поданих кандидатів не буде достойної фігури, ми проводитимемо ще один конкурс. Закликаю громадськість не шукати зради там, де її немає», - написав Петренко.
Як повідомляв «Ні корупції!», активісти звинуватили Міністерстерсвто юстиції в непрозорості проведення конкурсу на посаду головного люстратора.

За словами Саші Дрік, голови Ради ГО «Громадський люстраційний комітет» будь-яка "кулуарщина" у призначенні нового Директора може призвести до того, що цю посаду обійме людина із завданням звести нанівець всі досягнення Закону - єдиного на сьогодні інструменту, який дав конкретні результати в усуненні "папєрєдніков" від влади.

Активісти вимагали оприлюднити інформацію про кандидатів на посади, доступ до якої не може бути обмежений відповідно до законодавства, та забезпечити онлайн-трансляцію всіх етапів конкурсу. Ще одна вимога - залучити представників Громадської ради до роботи комісії з метою забезпечення громадського контролю за проведенням конкурсу.