Чиновникам завадили вивести з держвласності земель на майже два мільярди

Співробітники Служби безпеки України спільно з Національною поліцією попередили відчуження керівництвом Держгеокадастру Київської області земель на майже два мільярди гривень.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Правоохоронці встановили, що чиновники через підставних осіб вивели з державної власності понад вісімсот земельних ділянок загальною площею більше ніж 1600 гектарів у різних районах Київщини. За оцінками експертів, ринкова вартість земель становить 1,9 мільярда гривень.

Під час обшуків у приміщеннях Держгеокадастру, приватних нотаріусів та офісах землевпорядних організацій співробітники спецслужби вилучили документацію та інші докази, які доводять проведення земельних оборудок.

«За матеріалами СБ України судом накладено арешт на вісімсот ділянок, незаконно відчужених посадовцями. Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України», - повідомили СБУ.

Як повідомляв «Ні корупції!», колишній голова Обухівської районної державної адміністрації Віктор Остринський та його перший заступник Ігнат Белемець, які допомогли вкрасти у держави два острови, засуджені до 4 років позбавлення волі кожний.