Екс-голова РДА, який поміг викрасти у держави два острови під Києвом, отримав 4 роки

Колишній голова Обухівської районної державної адміністрації Віктор Остринський та його перший заступник Ігнат Белемець засуджені до 4 років позбавлення волі кожний.

Про це свідчить вирок Кагарлицького райсуду Київської області від 4 січня, повідомляють «Наші гроші».

У 2008 році Остринський та його заступник Белемець поставили підписи під розпорядженнями, якими у приватну власність 19 громадян незаконно було передано 37 гектарів державних земель (у подальшому вони перепродали ділянки двом особам).

Йдеться про два острови площею 10,38 га, які на той час перебували у користуванні ТОВ «ЦППП Бізнес і Право», і водне дзеркало Канівського водосховища навколо них. Ці ділянки є землями водного фонду та рекреаційного призначення, передача яких у власність заборонена взагалі. Нагадаємо, що після виділення цієї землі в Управлінні земельних ресурсів Обухівської РДА виникла пожежа, внаслідок якої було знищено велику кількість документів.

Оскільки два острови по документах з 2004 року були у користуванні у «ЦППП Бізнес і Право», а внаслідок дій чиновників земля незаконно була вилучена, фірма подала позов про стягнення матеріальної шкоди з РДА, райуправління Держгеокадастру і Держказначейства. Суд його задовольнив, стягнувши на користь фірми з держбюджету 1,36 млн грн.

Окрім вказаних 37 га, Остринський у 2008 році також незаконно виділив у власність12 громадянам 1,44 га державної землі, що перебувала у користування СТ «Барвінок» в с. Підгірці і с. Романків.

Також, змінивши призначення ділянок із земель промисловості на землі сільськогосподарського призначення, незаконно передав у власність 290 громадян 34,76 га на території Красненської сільської ради Обухівського району.

Остринський та Белемець свою вину у інкримінованих їм злочинах не визнали. Однак суд вважає це способом їх захисту з метою уникнути кримінальної відповідальності.

Суд визнав їх винними у зловживанні службовим становищем і засудив до 4 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій на 2 роки.

Як повідомляв «Ні корупції!», протягом 2005-2010 рр. Віктор Остринський очолював Обухівську РДА.

Одні джерела свідчать, що Остринський був близьким сусідом колишнього Президента України Віктора Ющенка у Безрадичах, інші стверджують, що Остринський також є кумом Ющенка.

У 2011 році Остринський став першим підозрюваним у справі виділення 19 громадянам земельних наділів на 2 островах.

У 2014 році колишнього голову Обухівської РДА було засуджено до 5 років позбавлення волі, а його першого заступника – до 3 років. Але через закінчення строків давності їх було звільнено від відбування покарання.

На початку 2016 року «Стоп Корупції» домігся відкриття кримінального провадження за фактом привласнення земель водного фонду у Трипіллі, де також фігурує Віктор Остринський.

Читайте також У РОДИЧА НАРДЕПА ЗАБРАЛИ ЗЕМЛІ ВОДНОГО ФОНДУ НА КИЇВЩИНІ МАЙЖЕ НА 70 МІЛЬЙОНІВ 

ПРОКУРАТУРА КИЇВЩИНИ ПОВЕРНУЛА ДЕРЖАВІ 5 ГА ЗЕМЕЛЬ НА ОСТРОВАХ

ПРОКУРАТУРА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПОВЕРНУЛА ДЕРЖАВІ ПОНАД 2 ГА ЗЕМЛІ ВОДНОГО ФОНДУ