У Черкасах відпала потреба мити вікна та прибирати у міськраді. Чи надовго?

23 грудня 2016 року Департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради оголосив про проведення відкритих торгів на послуги загального очищення будівель. Очікувана вартість склала 1 065 405.97 грн. Торги скасували, бо не стало подальшої потреби в закупівлі послуг. Про це йдеться у повідомленні про відміну торгів за підписом начальника відділу розвитку конкуренції департаменту економіки та розвитку, голови тендерного комітету Олександра Барабохи.

Закупівля послуг була розділена на чотири лоти. Три з них - послуги з прибирання адмінбудівель по вул. Б.Вишневецького, 47, бул. Шевченка, 307, та бул. Шевченка, 117  за очікуваною вартістю відповідно у 11 870, 125 770 та 95 562 грн., - відмінили ще 30.12.2016.

Причина - відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг, згідно з ч.1 ст.31 Закону України "Про публічні закупівлі".

10.01.2017 року  відмінили закупівлю послуг за першим і найбільшим лотом - прибирання 30948 квадратних метрів приміщень департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради з очікуваною вартістю 832 204 грн. Цього разу причиною вказали «подання для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій».

Замовники упродовж усієї процедури не оприлюднили тендерної документації. На питання імовірних учасників щодо неї Департамент економіки та розвитку так і не відповів. Крайній термін звернення за роз’ясненнями, відповідно до умов тендеру,  був 31.12.2016 року.

Такі відміни торгів у Черкасах – непоодинокі. Місцеві експерти в галузі публічних закупівель вбачають у цьому зловживання і можливість таким чином впливати на вибір "потрібного виконавця".

До прикладу, взяти хоча б сумнозвісний минулорічний ремонт проїжджої частини центру міста – бульвару Шевченка. Покриття там почали міняти у дощ глибокої осені і, звісно, не вклалися до морозів та снігопадів.

Усе почалося з того, що результати торгів на роботи з реконструкції бульвару відмінили дев’ятого вересня минулого року згідно з ч.1 ст.31 Закону України “Про публічні закупівлі” через відсутність потреби.

Потім торги оголосили знову.  У ході процедури внесенням змін до умов договору зменшили обсяги закупівлі у більш ніж два рази.

Ремонт бульвару Шевченка вдалося розпочати аж на початку листопада

Переможцем на роботи з реконструкції однієї з головних вулиць Черкас визнали ПП ПВКП «Укрєвробуд 2013». Як уже писав «Ні корупції!», ПП «ПВКП «Укрєвробуд 2013» зареєстроване у 2014 році в м.Орджонікідзе Дніпропетровської області на Артуріка Фтояна.

З 2006 по 2012 роки Артурік Фтоян був головою будівельної компанії “Арва”. Компанія безуспішно ремонтувала дороги в Івано-Франківську. Результати роботи не протримались і півроку. У 2007 році реєстрацію «Арви» оскаржувала прокуратура, а проти пана Фтояна порушили кримінальну справу за використання підробного паспорта.

У вересні 2014 року директор ПП ПВКП «Укрєвробуд 2013» Артурік Фтоян для  підготовки документів конкурсних пропозицій щодо капремонту покриття автодороги по вул. Шевченка в м. Нікополі Дніпропетровської області сфальшував довідку про наявність обладнання та матеріально-технічної бази на його підприємстві. На папері керівник нафантазував ряд власної та орендованої великовантажної техніки, наявність якої була обов’язковою умовою для участі в закупівлі та виконанні обсягу зазначеного ремонту асфальтобетонного покриття проїзної частини.

До всього, він власноруч підробив довідку про відповідну кваліфікацію робітників, які, нібито, мають необхідні знання та досвід, що не відповідало дійсності.

Дії шахрая кваліфікували за ч.1 ст.366 КК України (складання і видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів).

16 березня 2015 року у Тернополі була зареєстрована кримінальна справа за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах). Встановлено, що місцеве ТОВ «Обласне виробниче об'єднання сільського комунального господарства Тернопільської області» 2014 року уклало з Новосілківською та Староскалатською сільськими радами угоди на виконання робіт з капітального ремонту доріг на суму у більш, ніж півтора мільйони гривень.

У свою чергу товариство залучило субпідрядником ПП «Приватно виробничо-комерційне підприємство Укрєвробуд-2013».

Витяг із судового документу

Опитані свідки повідомили, що про фактичне виконання робіт із капітального ремонту доріг ПП «Укрєвробуд-2013» нічого не знають,  а працівників підприємства на об'єкті ніколи не бачили.

Контракт із переможцем, ПП «Укрєвробуд-2013», на реконструкцію бульвару Шевченка уклали наприкінці жовтня.

Так місто, втративши майже два місяці часу на реконструкцію дороги, залишилося зі знятим асфальтом та іншими  спричиненими незакінченим ремонтом незручностями.

Початок робіт

Посеред грудня минулого року міський голова Черкас Анатолій Бондаренко заявив, що підрядник не встиг виконати роботи вчасно.

Мер заспокоює містян, фото з ФБ Анатолія Бондаренка

«Хочу трохи заспокоїти містян щодо стану дороги по бульвару Шевченка. Оскільки підрядник, котрий виграв тендер на ремонт головної вулиці міста, в терміни виконання робіт не вклався, то після проведення консервації за власний кошт здійснить ямковий ремонт. Крім того, в якості компенсації за незручності, які викликала затримка ремонту дороги та тротуарів як у водіїв, так і в пішоходів, підрядник пообіцяв – знову ж таки за власний кошт – до Нового року покласти вирівнюючий шар асфальту і привести до ладу тротуари. Решту робіт по бульвару Шевченка буде виконано вже весною»,повідомив очільник Черкас.

Коментарі мешканців Черкас під заспокійливим постом мера

Як видно, черкасцям від таких слів легше не стало.

Мирослава Станкевич, Сергій Станкевич, для "Ні корупції!"