ВРЮ відсторонила від посади суддю Ємельянова

Вища рада юстиції (ВРЮ) відсторонила від посади суддю Вищого господарського суду Артура Ємельянова.

Про це повідомив голова ради Ігор Бенедисюк, передають «Українські Новини».

«Відсторонити суддю Ємельянова від чинення правосуддя», - оголосив він рішення ради.

Таким чином, ВРЮ задовольнила клопотання генпрокуратури.
Ємельянова відсторонено строком на 2 місяці до 12 березня.

Прокурор Олег Багнюк на засіданні зазначив, що з моменту оголошення підозри Ємельянов встиг розглянути близько 300 справ.

Раніше Генеральна прокуратура повідомила про підозру колишньому голові Вищого господарського суду Віктора Татькова і колишньому заступнику голови суду Артуру Ємельянову незаконне втручання в автоматизовану систему розподілу справ.

27 жовтня суд обрав запобіжний захід Ємельянову у вигляді застави 1,5 млн гривень і зобов'язав здати закордонний паспорт.

Своєю чергою, суддя Вищого господарського суду Артур Ємельянов вже заявив, що має намір оскаржити рішення Вищої ради юстиції (ВРЮ) про відсторонення його від посади.

Як повідомляв «Ні корупції!», суддя Вищого господарського суду Артур Ємельянов, підозрюваний у корупції, подав Вищій кваліфкомісії суддів документи на конкурс до нового Верховного Суду.

Артур Ємельянов підозрюється ГПУ в тиску на суддів низки господарських судів, які він раніше очолював. Як з’ясувала програма «Наші гроші. Досудилися», в тексті підозри стверджується, що Ємельянов вимагав від підлеглих суддів прийняття потрібних рішень у низці господарських справ.

А саме:

– переконував суддю Господарського суду м. Києва задовольнити позов ТОВ «БМК Планета-Міст» про визнання недійсним купівлі-продажу цінних паперів;

– намагався вплинути на того ж суддю у справі за позовом прокуратури м. Києва в інтересах держави щодо скасування рішень про передачу земельної ділянки ТОВ «Славутич». За даними слідства, Ємельянов вимагав від судді залишити позов без розгляду або відмовити по суті у зв’язку з його необґрунтованістю;

– вимагав відкласти розгляд, припинити та зупинити провадження у справі за позовом до АТ «БТА Банк» (Казахстан) про стягнення 168 млн грн. заборгованості;

– надавав вказівку прийняти рішення про задоволення позову ТОВ «Лук Авіа Ойл» про визнання недійсним рішення Антимонопольного комітету.

– здійснював тиск на суддю, що розглядала низку позовів прокуратури про розірвання договорів про надання права на експлуатацію фіксованих місць паркування з приватниками (ТОВ «Сонар ТМ», ТОВ «Рент Інвест», ФОП Сусла В. В., ФОП Ковальова С. Е.).

В електронній декларації за 2015 рік суддя Ємельянов вказав еквівалент 10 000 000 грн готівки при річній зарплаті 226 000 грн.