Податкову міліцію ліквідували помилково, а не відновлюватимуть її уже свідомо

Міністерство фінансів не планує відновлювати податкову міліцію, ліквідовану через технічні помилки в законопроекті №5368.

Замість цього відомство готує для розгляду законопроект про створення фінансової поліції.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав міністр фінансів Олександр Данилюк.

«Ліквідація податкової міліції та створення Фінансової поліції – один із ключових пріоритетів Мінфіну. На це дуже чекає бізнес.

Податкова міліція однозначно має бути ліквідована. Ми планували зробити це разом із створенням нової не силової, а дійсно ефективної аналітичної Фінансової поліції.

У кінці 2016 року через технічну помилку Верховна Рада фактично оголосила податкову міліцію поза законом вже з 1 січня 2017 року.

Це привернуло увагу до однієї з найважливіших реформ для бізнесу.

Чи варто виправляти помилку, знову легалізуючи репресивну податкову міліцію? Очевидно, що ні», - написав Данилюк і додав, що треба рухатися тільки вперед: «Тому в найближчі дні Мінфін внесе на розгляд уряду законопроект про створення фінансової поліції, на який чекає бізнес і про який також йдеться в меморандумі з МВФ».

Законопроект уже написаний і перебуває на завершальній стадії узгодження з іншими міністерствами, повідомив міністр.

За словами Данилюка, у Міннфіні планують подати проект закону на розгляд Уряду на найближчому засіданні (18 січня – авт.) та після ухвалення направити законопроект до Парламенту.

«А от цьому законопроекті «технічні помилки» вітатись не будуть», - резюмував міністр.

Як повідомляв «Ні корупції!», депутати помилково ліквідували податкову міліцію, не дочекавшись створення служби фінрозслідування. Це сталося через неузгодженості в законі. Відтак, з 1 січня 2017 року податкова міліція поза законом.