Маєток Турчинова, який журналісти не знайшли у е-декларації, вони знайшли під Києвом

В електронній декларації Олександра Турчинова ви не знайдете цей шикарний маєток площею понад тисячу квадратів. Маєток знаходиться під Києвом в селищі Білогородка і записаний на 73-річну тещу Турчинова.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав журналіст Дмитро Гнап.

«По закону, якщо майно належить дорослим родичам, що проживають окремо, його декларувати не потрібно. Ну, і незадовго до е-декларування, старенькі теща і тесть Олександра Турчинова стали шалено успішними: крім маєтку у них з'явилися ще й купа офісних площ. Наприклад, 6 тисяч квадратів в будівлі на проспекті Корольова. І ще чимало нерухомості, яку ви не знайдете в декларації самого Турчинова. Звісно, Олександр Турчинов викликає симпатію своїм непримиренним ставленням до ворогів України. «Кривавий пастор» і все оце... А ще мені згадалося, як саме оточення Турчинова, разом з оточенням Порошенка намагалися всіляко загальмувати запуск е-декларування», - написав Гнап.

«Слідство.Інфо» показало нерухомість Олександра Турчинова:

Квартира секретаря РНБО розташована в елітному житловому комплексі «Альпійський», мешканцями якого є і родина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, і колишній глава СБУ Валентин Наливайченко. У Турчинових тут 382 квадратних метри. Записана квартира на дружину політика — Ганну.

У 2014-му журналісти намагалися потрапити в гості до тодішнього виконувача обов’язки президента. На візит тоді злетілися усі – від керівництва Державної служби охорони до самого Турчинова і його тещі – Тамари Белиби. На питання журналістів про апартаменти 73-річна жінка відреагувала вкрай емоційно:

«Я всю жизнь проработала, с мужем. Мы по 40 лет отработали на Южмаше. Вы знаете, что это за завод? Вот 25 лет отработаете там, на площадке, на площадках в Казахстане – тогда вы поймете», — відповіла тоді теща Турчинова.

І якщо два роки тому теща Олександра Турчинова зустрічала гостей в «Альпійському», то сьогодні вона може робити це у маєтку, що зведений у Білогородці — невеличкому селищі поблизу Києва.

Новим маєтком може пишатися не лише теща секретаря РНБО. По сусідству персональний заміський будинок з лісом навколо має її 23-х річний онук і син Олександра Турчинова — Кирило. Юний активіст молодіжного крила батькової партії «Народний фронт» отримав будинок і чималу земельну ділянку навколо на початку 2016-го у дарунок від іншої бабусі – матері самого секретаря РНБО — Валентини.

Втім, останні три роки після Революції Гідності принесли родичам Турчинова ще більше активів. Окрім розкішного маєтку у Білогородці, вже інша структура тещі - Тамари Белиби стала власником 6 000 квадратних метрів столичної нерухомості на проспекті Корольова. Нині тут ще незакінчений ремонт. У майбутньому будівлю можна буде перетворити, наприклад, на чималий офісний центр і здавати в оренду.

Інша компанія Белиби володіє одразу трьома об’єктами нерухомості, площа кожного з яких більша за 200 квадратних метрів, у самісінькому центрі Києва – на вулиці Коновальця. А найбільше приміщення - на понад 600 квадратів тесть Олександра Турчинова облаштував під ресторан разом з бізнесменом Ігорем Тинним.

Київська область, село Лісники. Навесні 2015-го тут було здійснено напад на журналістів програми «Наші гроші», які знімали історію про нерухомість тодішнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря. По сусідству з маєтком його родини — ще два будинки. З одного боку маєток, який ЗМІ пов’язують з екс-нардепом Володимиром Продивусом. З іншого – сестри дружини Олександра Турчинова Раїси Вишневської. У її власності – окрім самого будинку ще й пів гектара землі.


А от секретар РНБО каже — перевірки ініціювала злочинна влада. А дорогоцінний ліс за словами чиновника починається поза межами ділянки сестри його дружини. Не переконують Турчинова і показані нами документи ще часів президентства Ющенка, де також йдеться про незаконність приватизації цієї землі:

«Я не знаю деталі цього питання. Знаю, що там у Раїси десь три чи скільки там ділянок. Одну дійсно вона отримала шляхом приватизації в сільській раді, а всі інші куплені на вторинному ринку. Та я ще раз хочу сказати – в ті часи особливо не було якихось там церемоній для родини опозиції, але все одно було доведено, що це все ж таки околиці місця, що ліс там не пошкоджений і він починається якраз буквально метрів за десять», — наполягає секретар РНБО.

Наостанок Олександр Турчинов додає, що критики влади не помічають того позитиву, про який годі й мріяти було за правління режиму Януковича: «Багато критикують владу, багато недоліків, багато є брудних плям, але давайте говорити об’єктивно – все ж таки і зроблено достатньо багато, починаючи з того ж самого е-декларування. Немає аналогів ні в Європі, ні в США».

«І в цьому ми повністю погоджуємося з Олександром Турчиновим. Та тільки тепер, виявляється крім декларування статків самого чиновника і його сім’ї, варто ще й перевіряти майно тещ, тестів, свекрух та свекрів. Які на старості років, замість заслуженого відпочинку несамовито обростають фірмами, маєтками та офісами», - йдеться у програмі.

Що з приводу раптових збагачень родин українських чиновників думають в органі, створеному для контролю статків цих самих чиновників? Заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції Руслан Раденький розводить руками: «Якщо теща спільно проживає з суб’єктом декларування, то вона повинна подавати декларацію. Якщо ж вона зареєстрована в іншому місці, і ми будемо бачити, що вона зареєстрована, наприклад, і іншому населеному пункті – то суб’єкт декларування не зобов’язаний подавати цю інформацію».

Читайте також Прем’єр Гройсман «у приймах» (розслідування)