Компанія Злочевського каже, що ГПУ більше не має претензій до неї та її шефа

Міжнародна компанія Burisma заявляє про закриття в Україні всіх процесуальних і судових дій щодо президента групи Миколи Злочевського й операційних компаній, що входять до Burisma Group.

Як йдеться в повідомленні компанії 12 січня, це рішення є результатом «взаємної багатомісячної роботи двох команд – Генеральної прокуратури України та Burisma Group», повідомляє «Радіо Свобода».

Як заявили у компанії, для зняття «всіх проблемних питань» навколо своєїдіяльності Burisma надала гарантії того, що в разі виявлення в процесі слідства порушень, компанія гарантує виплату всіх необхідних платежів.

«У період перевірки було донараховано податкові платежі у розмірі 180 мільйонів гривень. Компанія Burisma Group повністю відшкодувала цю суму», – йдеться в повідомленні.

«Завершення всіх процесуальних дій навколо Burisma Group надасть можливість більш інтенсивно нарощувати виробництво, збільшувати інвестиції у видобуток», – цитує прес-служба компанії слова Злочевського.

У прес-службі Генеральної прокуратури України «Радіо Свобода» відмовилися коментувати ситуацію і попросили надіслати інформаційний запит, що видання і зробило.

Як повідомляв «Ні корупції!», Генеральна прокуратура України на початку липня минулого року провела обшуки в компаніях Злочевського в межах розслідування кримінального провадження про ухилення від сплати податків на суму близько одного мільярда гривень за останні два роки. Тоді ж суд у Києві заарештував, крім свердловин, також кошти і цінні папери на рахунках низки компаній, що входять до групи Burisma колишнього міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського чи пов’язані з ними.

У жовтні минулого року стало відомо, що колишнього міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського немає в базі розшуку МВС України, в який він був оголошений на початку 2015-го.

13 вересня 2016 року, як повідомляли ЗМІ, Печерський районний суд зобов’язав Генеральну прокуратуру ухвалити рішення щодо припинення розшуку Злочевського. Захист колишнього міністра стверджував, що Злочевського оголошено в розшук незаконно і процесуальні строки розслідування минули.

Генпрокуратура підозрює Злочевського у скоєнні кримінального правопорушення за статтею «незаконне збагачення». Стаття передбачає позбавленням волі на термін від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Від червня 2010 року до квітня 2012 року був міністром охорони навколишнього природного середовища України. Був членом Партії регіонів.

Читайте також Суд заарештував 20 свердловин компаній Злочевського

Суд заарештував ще 14 свердловин компаній Злочевського