Виявилось, що податкова міліція вже 11 днів, як поза законом

Депутати ліквідували податкову міліцію, не дочекавшись створення служби фінрозслідування.

Так, народний депутат Тетяна Острікова заявила, що податкова міліція з 1 січня 2017 року перебуває поза законом.

Як повідомляє «Лівий берег», про це вона написала на своїй сторінці у Фейсбук.

«Відповідний розділ ХVIII-2 «Податкова міліція» вилучено з Податкового кодексу, який набрав чинності з 01.01.17 року», - написала вона.

Планувалося, що норма про ліквідацію податкової міліції набуде чинності разом з новим законом про створення Служби фінансових розслідувань, «ймовірність прийняття якого цим складом Ради близька до нуля». Але в законопроекті змінили номер пункту про податкову міліцію, а в перехідних положеннях, що стосуються терміну набуття чинності відповідних норм, номер змінити забули.

«Виходить, що пункт 134 про вилучення з Податкового кодексу розділу XVIII-2 «Податкова міліція» набув чинності», - додала Острікова.

«Це означає, що зараз немає правових підстав для діяльності податкової міліції, у неї немає законних прав та визначених законом повноважень. Однак і сам орган в установленому порядку, відповідно до закону, не ліквідовано, правонаступника його не визначено, кримінальні провадження, справи і документи нікому не передані, підслідність злочинів у КПК, зокрема про ухилення від сплати податків, залишилася за податковою міліцією», - зазначила Острікова.

«Де-юре правовий статус податкової міліції поки що – «поза законом». Де-факто вона не ліквідована, співробітники не звільнені, провадження не передані, продовжує свою діяльність», - пояснила нардеп.

Острікова запропонувала використовувати цей момент для розгляду і прийняття нового закону про створення фінансової поліції, нагадавши, що відповідний законопроект №4228 про фінансову поліцію вже давно підготовлено і внесено до парламенту.

Видання нагадало, що в кінці травня 2016 року міністр фінансів Олександр Данилюк пообіцяв в найближчі місяці ліквідувати податкову міліцію. Замість неї повинна була бути створена Служба фінансових розслідувань, яка об'єднає функції СБУ, податкової поліції та прокуратури з розслідування всіх економічних злочинів проти держави.

Як повідомляв "Ні корупції!", екс-глава уряду Арсеній Яценюк мав намір ще у 2014 році ліквідувати податкову міліцію та створити Службу фінрозслідувань.

Також, як повідомляв «Ні корупції!», наприкінці квітня 2016 року у Черкаській області та на Одещині підприємці-горішники постраждали від тиску запорізьких фіскалів.

Читайте також Свавілля «податкових білок» триває