У НАЗК на повну перевірку декларацій відводять по 180 днів

У Національного агентства з питань запобігання корупції готовий проект повної перевірки електронних декларацій, але пропозиції громадськості ще врахують.

Про це сказав заступник голови НАЗК Руслан Радецький на брифінгу у вівторок перед круглим столом із представниками громадськості, повідомляє "Українська правда".

"На сьогодні Департаментом фінансового контролю практично готовий наступний проект повної перевірки (декларацій). Ми готові його сьогодні обговорити з експертним середовищем, громадськістю, вислухати їхні побажання і внести їхні поправки до нашої повної перевірки", – заявив він.

Втім Радецький наголосив, що є вимоги законодавства, які потрібно враховувати.

За його словами, інформація для перевірки може надходити від ЗМІ, органів державної влади, з інтернету чи від інституту відкривачів

Інформацію перевірятимуть впродовж 10 днів щодо підстав для початку повної перевірки.

Саму перевірку передбачено проводити упродовж 180 днів з дня виявлення підстав. У разі необхідності можливо продовжити цей термін не більш як на 180 днів, розповів Радецький. Він додав, що можливе також призупинення – і потім поновлення перевірки, але без порушення строку 180 днів.

Повна перевірка e-декларацій передбачає три види контролю: своєчасність, правильність та повнота заповнення і логічно-арифметичний контроль.

Радецький розповів, що розробляють технічні умови запуску автоматичної перевірки – це 4-5-й модуль, який дозволить НАЗК в автоматичному режимі здійснювати перевірку: програма буде підключена до інших реєстрів органів влади – й автоматично співставляти наявну інформацію, а відтак демонструвати червоним кольором, якщо декларант порушив закон, а зеленим – якщо не порушив жодних правопорушень не встановлено.

А доти діятиме "ручний режим": фахівці Департаменту фінансового контролю готують запити до органів державної влади, які володіють тими чи іншими реєстрами, – а потім співставляють їхні дані з деклараціями.
Усі декларації мають бути перевірені.

За неподання своєчасно декларації цю особу притягатимуть до відповідальності.

Як повідомляв «Ні корупції!», ранішеTransparency International Україна закликало НАЗК та Мін’юст чимшвидше розробити та ухвалити документи, необхідні для старту перевірки декларацій чиновників та моніторингу їх стилю життя.

Читайте також Вибіркове полювання: що очікує на брехунів за е-деклараціями 

Соболєв: Всі, хто не зможе пояснити задеклароване, мають піти