Перед Новим роком влада провела масу сумнівних тендерів

Антикорупційні активісти заявляють про масове проведення сумнівних тендерів органами влади перед Новим роком.

Про це на брифінгу повідомили керівник відділу протидії корупції центру «Ейдос» Гліб Канєвський і бізнесмен, екс-власник Інтернет-видання «Інсайдер» Олексій Тамразов, передають «Українські Новини».

Зокрема, Канєвський зазначив, що в останній місяць 2016 року органи влади почали масово здійснювати допорогові закупівлі, тобто невідкладні закупівлі товарів і послуг вартістю до 200 тис. гривень.

За його даними, з 130 тис. таких угод 50 тис. були укладені саме в грудні. Витрачено на них було близько 20 млрд гривень держкоштів.

Активісти зазначили, що це є найрозповсюдженішою схемою розкрадання коштів при проведенні держзакупівель.

Тамразов, зокрема, розповів, що 28 грудня відразу 4 сільради Київської області уклали угоди на ремонти доріг. При цьому вже 29 грудня сільради прийняли акти виконаних робіт та сплатили всі послуги.

Тамразов зазначив, що особисто відвідав зазначені села і ні в одному не виявив будь-якого ремонту на дорогах. Інформацію про ці злочини активіст передав правоохоронцям для відкриття кримінального провадження.

Крім того, за його словами, в Івано-Франківській області місцева влада примудрилися за 2 дні до Нового року виділити гроші на ремонт мосту.

Також він навів інформацію, згідно з якою МВС намагалося 22 грудня закупити 20 принтерів ціною на 60% дорожче від ринкової. У кінцевому підсумку, вартість закупівлі була істотно знижена.

Антикорупціонери закликають уряд взяти під контроль ці процедури та посилити формат та умови проведення допорогових закупівель.

Як повідомляв «Ні корупції!», найдорожчу ялинку в Україні поставили в Ірпіні (Київська область) за 199 500 гривень.

Читайте також Найбільші перемоги ProZorro