Міський голова Черкас має своє визначення персональних даних

Черкаська міська рада розголосила особисті дані 500 підписантів однієї з петицій на офіційному сайті органу місцевого самоврядування. Попри обурення місцевих активістів, міськрада повідомила, що закон на її стороні, а ІР-адреси – це не персональні дані.

Минулого року 17 листопада Черкаська міська рада своїм рішенням скасувала застосування PROZORRO для допорогових закупівель. Вважаючи це рішення ганебним, місцеві активісти почали збір підписів на підтримку електронної петиції щодо повернення прозорих «допорогів» у місто. Петиція зібрала удвічі більше підписів від необхідної кількості. Міська рада розглянула її, проте «допороги » у Черкаси так і не повернули.

На своєму сайті орган місцевого самоврядування оприлюднив інформацію про те, що під петицією підписалися не лише черкасці, звинувативши активістів у непрозорості. І на підтвердження своїх умовиводів на офіційній сторінці органу чиновники розмістили ІР-адреси підписантів.

Дані із сайту rada.cherkasy.ua

Про те, що згадані дані не є особистими, у відповіді на інформзапит черкаської юристки Любов Ропало повідомив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

Направду, у боротьбі всі засоби згодяться.

Однак, як повідомляє колега пані Ропало Леся Валяєва, посилаючись на Конвенцію про захист осіб у зв'язку з автоматизованою обробкою персональних даних, «термін "персональні дані" означає будь-яку інформацію, яка стосується конкретно визначеної особи.

Нагадаємо, електронні петиції у Черкасах запровадили минулого року.