Декларацію Президента можуть перевірити на предмет конфлікту інтересів у війні з РФ

У Національному агентстві із запобігання корупції заявляють, що перевірка декларації президента Петра Порошенка на предмет конфлікту інтересів за заявою колишнього першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна буде проведена після повної перевірки суб'єкта декларування.

Водночас у Національному агентстві із запобігання корупції (НАЗК) не уточнили, чи вже перевіряють декларацію Порошенка на підставі Кузьміна.

Про це повідомляє «Інтерфакс- Україна».

Відповідаючи на запитання на брифінгу у вівторок, чи надійшла заява від екс-заступника Генпрокурора Рената Кузьміна і чи почалась перевірка декларації глави держави, заступник голови НАЗК Руслан Радецький заявив: «Давайте будемо говорити в рамках того, що ми сьогодні обговорювали - порядок повної перевірки, що передбачено вимогою закону».

«Закон вимагає, що порядок відпрацьовує і розробляє НАЗК, на підставі чого буде здійснюватися повна перевірка всіх суб'єктів декларування. Тому, щойно буде повна перевірка - а ми процесуально маємо чинити на підставі закону і порядку - з того моменту почнуться всі інші перевірки», - розповів Р. Радецький.

Нагадаємо, що раніше Ренат Кузьмін написав на своїй сторінці в Фейсбук, що НАЗК проводить перевірку П. Порошенка за його заявою, посилаючись на слова керівника НАЗК Наталії Корчак.

«Як повідомила керівник Національного агентства протидії корупції Н.Корчак, щодо Порошенка розпочато антикорупційну перевірку. Справа в тому, що він приховав у своїй декларації конфлікт інтересів у війні з Росією. Він, маючи майнові та бізнес-інтереси в країні, з якої, судячи з його ж заявою, веде війну і до якої оголосив економічні санкції, не повідомив про це НАЗК», - написав він.

Кузьмін також пообіцяв повідомити про результати перевірки.

Читайте також У НАЗК на повну перевірку декларацій відводять по 180 днів