З одеського бюджету тільки на арт-ялинку було виділено 120 тисяч гривень

Святкування Нового року дорого обійшлося одеському бюджету. Так, тільки на розробку дизайну і встановлення так званої арт-ялинки в центрі міста було виділено 120 тисяч гривень. Причому, договір уклали  з ФОП Ілющенко Г. П., але автором інсталяції вже третій рік поспіль є одеська дизайнерка і флорист Віолетта Велієва. Наразі незрозуміло, хто ж таки отримав гроші з міського бюджету.

На сайті «Прозорро» можна знайти інформацію про укладений договір з ФОП «Ілющенко», згідно з яким КУ «Одеський муніципальний театр духової музики ім. Саліка» виділяє 60 тисяч на розробку арт-ялинки і ще 60 тисяч гривень на її установку.

Агентству «УНІАН» авторка інсталяції Велієва розповіла, що ця композиція складається з металічної конструкції, яка обтягнута спеціальним утеплювачем з фольги, а в середині – підсвічування.

Арт-ялинка за 120 тисяч гривень. Фото з відкритих джерел

Зателефонувавши до установи, щоб запитати, хто ж отримав насправді бюджетні гроші, ми почули від директора, що він не займався цим питанням:

«Мы этот вопрос делали через департамент, все вопросы оплаты решал городской департамент культуры и туризма».

У відомстві  також не надали коментарів.

Слід зазначити, що загалом святкування Нового року вилилось для бюджету міста в чималу суму – одним розпорядженням Одеський міський голова виділив 300 тисяч гривень на арт-ялинку, фестиваль пряників (60 тисяч гривень) та  оренду шатра (120 тисяч гривень).

Оренда шатра за 120 тисяч гривень, сам фестиваль - 60 тисяч. Фото з відкритих джерел

Крім того, 13 грудня мер Одеси виділив 100 тисяч гривень на послуги щодо передавання даних за допомогою телемереж з нагоди святкування новорічних свят.

У 300 тисяч гривень обійшовся місту новорічний феєрверк – 189,5 тисяч на закупку піротехніки, 110,480 тисяч гривень на влаштування феєрверку.

Також із бюджету Одеси на капітальний ремонт декоративного новорічного освітлення в центрі міста ТОВ «ЛК Енерголюкс» було перераховано майже 1,5 мільйона гривень.

Ще 198 тисяч бюджетних коштів на новорічне освітлення пішло ТОВ «Люм’єр Україна». Ця ж компанія встановлювала в Одесі за більше ніж за 100 тисяч гривень металічну конструкцію під головну ялинку на Думській площі.

А новорічні гірлянди  обійшлися місту в майже 105 тисяч гривень. Статутний капітал фірми, яка поставила місту гірлянду, згідно з даними системи Youcontrol, всього 500 гривень.