У Кам’янці на Черкащині нема кому писати відповіді на запити

У штаті міської ради немає працівника, який би забезпечував доступ громадян до публічної інформації. Про це «Ні корупції!» повідомив міський голова Кам’янки Володимир Тірон. Тому чиновник змушений був особисто відповідати на наш запит.

Загалом, на офіційному сайті органу місцевої влади м.Кам’янка нема і розділу, який би стосувався доступу до публічної інформації, не вказано й спеціальної електронної адреси та телефонного номеру, за якими громадяни могли би звертатися із запитом на необхідну інформацію. Є лиш поштова адреса та номери телефонів співробітників міської ради.

На офіційному порталі райцентру розміщена лише загальна електронна адреса для усіх підрозділів міської ради. Утім, цей потрібний для охочих отримати необхідну інформацію email, не знайдете у розділі «Контакти». На нього можна натрапити аж у «підвалі» сайту.

Як стверджує Володимир Тірон у відповіді на інформаційний запит «Ні корупції!», розділ з відповідним вмістом на сайті міської ради не передбачений законом.

Натомість, як бонус для усіх охочих поспілкуватися з місцевим "мером", на сайті є відповідне "віконечко".

Володимир Тірон, фото з kammiskrada.gov.ua

«Разом із цим повідомляємо Вас, що Кам’янська міська рада не є органом виконавчої влади, тому дія ПКМУ (Постанови Кабінету міністрів України - Ред.) «Про Порядок оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади» на органи місцевого самоврядування не обов’язкова», - повідомляє міський голова Кам’янки.

Те ж саме стосується і неоприлюдненої на офіційному порталі міськради інформації про проведення закупівлі товарів, робіт та послуг за державні кошти.

«Вся інформація щодо закупівель міської ради розміщена на загальнодоступних порталах «Прозоро» та «Єдата», - повідомляє Володимир Тірон.

 

Але, відповідно до ст.13 Закону України «Про доступ до публічної інформації», міська рада як орган місцевого самоврядування є розпорядником інформації.

І тому, згідно зі ст. 14 цього ж Закону, розпорядники інформації, відповідно повинні:

- мати спеціальні структурні підрозділи або призначати відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації та оприлюднення інформації;

- надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію.

Відповідно до ст.15 згаданого Закону, розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати порядок складання, подання запиту на інформацію, оскарження рішень розпорядників інформації, дій чи бездіяльності.

Також, згідно зі ст.16 Закону «Про доступ до публічної інформації», розпорядник інформації відповідає за визначення завдань та забезпечення діяльності структурного підрозділу або відповідальної особи з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації, відповідальних за опрацювання, систематизацію, аналіз та контроль щодо задоволення запиту на інформацію, надання консультацій під час оформлення запиту, а також за оприлюднення інформації, передбаченої цим Законом.

Як зазначили у міськраді у відповіді на наш запит, відповідальний за інформаційне наповнення сайту працівник міської ради – діловод, який наповнює офіційний портал інформацією за вказівкою керівництва міської ради.

Відомо також, що сайт Кам’янської міської ради створений наприкінці 2015 року. Його розробка та обслуговування протягом року коштували бюджету міста чотири тисячі гривень.

Схоже, виконавець працював відповідно до поставленого технічного завдання. І, оскільки міська рада не вважає розділ з відповідним змістом щодо публічної інформації необхідністю, виконавець не створював його.

До того ж, у пошуках онлайн-ресурсу Кам’янської міськради, в інтернет-мережі можна натрапити на сайт kamrada.ck.ua, який має підзаголовок «Офіційний сайт Кам’янської міської ради».

Цю сторінку пошуковий сервер видає на п’ятій позиції. На цьому знайденому порталі усіх "радий вітати" Олександр Шамрай, міський голова міста Кам'янки. Останні новини, щоправда, там датовані листопадом 2009 року. Тож, все-таки, який з двох сайтів є офіційним рупором міськради Кам’янки? Котрий із них вводить в оману громадян?

Ще один "офіційний сайт" Кам'янської міськради

"Портал kamrada.ck.ua є попереднім офіційним сайтом Кам’янської міської ради. На даний час доступ до домену та хостингу сайту відсутній, так як втрачені логін та пароль, які необхідні для доступу до панелі керування сайтом", - відповідає Володимир Тірон, міський голова Кам’янки.

Проте, як зазначають експерти, проблему вирішити зовсім нескладно - було би бажання. Відповідно до відкритих даних порталу 2ip.ru/guess-hosting, сайт kamrada.ck.ua розміщений на хостингу організації, що знаходиться у РФ за адресою 115093, г. Москва, ул. Павловская, 27/29. Як стверджують фахівці, при втраті пароля та логіна, власникові сайту достатньо звернутися до хостера та пояснити, що трапилося і що потрібно зробити. Оскільки даний портал є офіційним сайтом міської ради, то спілкуватися з організацією, яка надала хостинг має саме міськрада.

Як писав "Ні корупції!", нещодавно у Канівській міськраді, у відповідь на інформаційний запит, журналіста відіслали шукати і заповнювати відповідну форму на порталі.  У відповідному розділі на сайті Канівської міськради, окремо форму на запит не знайшли. Вона була лише як зразок, поданий серед іншої інформації у Наказі Мінюсту від 26 травня 2011 р. “Про затвердження форм для подання запиту на отримання публічної інформації”.

Після публікації "Для кого і як працює сайт Канівської міськради", на згаданому порталі, у розділі «Громадянам», у  підрозділі «Доступ до публічної інформації» додали усі необхідні контакти для охочих подати інформаційний запит владцям та відповідну форму, яку можна тут же завантажити для заповнення чи для того, щоб роздрукувати.

Мирослава Станкевич, Сергій Станкевич, для "Ні корупції!"

Читайте також: Чому райадміністрації Київщини не звітують перед своїми громадами