Президент підписав закон «Про Вищу раду правосуддя»

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про Вищу раду правосуддя» під час зустрічі з головою Вищої ради юстиції Ігорем Бенедисюком та заступником Глави Адміністрації Президента Олексієм Філатовим, повідомляє прес-служба Глави держави.

Глава держави зазначив, що 2016 рік став визначальним у рішучих діях з реформування судової системи – були затверджені та вступили в дію конституційні зміни в частині правосуддя, започатковано новий орган – Вищу раду правосуддя (ВРП).

«Орган, який прибирає політичну складову в судовій гілці влади, насамперед, з механізмів призначення, переведення, звільнення суддів, надання згоди на затримання або арешт судді», - підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави наголосив, що законопроект «Про Вищу раду правосуддя» був підтриманий партнерами з Ради Європи і Європейського Союзу.

«Вважаю, що це рішучі дії по забезпеченню одного з ключих прав українських громадян – права на справедливість, права на справедливий суд», - наголосив він.

Президент підкреслив, що створення нового конституційного органу - Вищої ради правосуддя - є одним із важливих складових судової реформи.

Водночас громадський рух ЧЕСНО проаналізував зміни, що відбулися у судовій системі у минулому році.

Як повідомляв «Ні корупції!», Закон про ВПР був ухвалений Верховною Радою 21 грудня.

Читайте також Вища рада правосуддя: зміна тільки назви чи й змісту?