На Львівщині помічник нардепа попався на хабарі у 140 тисяч гривень (ОНОВЛЕНО)

У Львівській області військова прокуратура затримала помічника-консультанта депутата Верховної Ради за вимагання та отримання хабара в розмірі 140 тисяч гривень.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос .

«3 січня 2017 військова прокуратура Львівського гарнізону на підставі матеріалів та спільно з Управлінням захисту економіки у Львівській області ДЗЕ Національної поліції затримала «на гарячому» за вимагання та отримання «хабара» в розмірі 140 тисяч гривень помічника-консультанта одного з нардепів парламентської коаліції», - написав Матіос і додав: «Хабара помічник нардепа вимагав від приватного підприємця за не створення перешкод при будівництві багатоквартирного житлового будинку для того, щоб не направляти депутатських запитів до правоохоронних та контролюючих органів».

«Помічника нардепа затримано у порядку ст. 208 КПК України. Хабар виявлений та вилучений у повному обсязі під час проведення огляду місця події.

Резюме одне: проїв/пропив помічник нардепа на свята всі свої статки- хоч і коловся «кактус», а миша все одно його зжерла», - резюмував Матіос.

Як повідомляє ZAXID.NET, стало відоме прізвище затриманого на хабарі у Львові помічника народного депутата.

Ним виявився 39-річний Петро Яремчук, помічник народного депутата від «Народного фронту» Юрія Савчука. Раніше Яремчук працював помічником-консультантом нардепів з «Народного фронту» Павла Пинзеника і Віктора Романюка.

За даними апарату Верховної Ради, Петро Яремчук є одним із чотирьох помічників-консультантів Савчука, що працюють на постійній основі за трудовим договором. За словами одного з наших співрозмовників з «Народного фронту», Петро Яремчук офіційно працює помічником депутата Юрія Савчука лише з 26 грудня.

«Про це затримання я дізнався сьогодні вранці. Петро Яремчук був прийнятий за документами до мене помічником лише 26 грудня. Він ще не отримав від мене посвідчення помічника народного депутата. Хочу сказати, що перед законом всі рівні, тому цей чоловік, при доведенні його злочину, повинен бути покараним», - заявив 4 січня Юрій Савчук в ефірі телеканалу «112».

39-річний Петро Яремчук уже понад 10 років працює з народними депутатами. За даними сайту «Посіпаки», що відстежує діяльність помічників народних депутатів, Яремук був помічником щонайменше семи депутатів, починаючи з нардепа 4 скликання Володимира Зубанова (2002-2006 рр., Блок «За єдину Україну!». Пізніше Яремчук працював на нардепів з «Батьківщини» Михайла Павловського (4 скликання) і Василя Пазиняка (7 скликання). З усіма цими депутатами Яремчук співпрацював на громадських засадах, не отримуючи платні.

Проте найбільше Петро Яремчук відзначився співпрацею з депутатами чинного 8 скликання. Він послідовно працював помічником на громадських засадах екс-депутата від БПП (тепер позафракційного) Олега Мусія, а також помічником-консультантом на постійній платній основі нардепів з «Народного фронту» Павла Пинзеника і Віктора Романюка. З кінця 2016 року Яремчук офіційно працював помічником-консультантом нардепа з «Народного фронту» Юрія Савчука.

Як повідомляв «Ні корупції!», помічник миколаївського депутата, спійманий на хабарі, розкаявся і відбувся штрафом у 17 тисяч гривень.

Хабар він отримав від приватного підприємця у розмірі 29 000 гривень за «сприяння у вирішенні питання» про укладення договору оренди на 10 років земельної ділянки площею 155 кв. м.