У столиці до кінця місяця триватиме голосування за проекти громадського бюджету

З 27 грудня розпочалося голосування за проекти громадського бюджету. Віддавати голоси за кращі ініціативи, які втілюватимуть у столиці можна протягом місяця — до 29 січня 2017 року.

Про це йдеться на сайті Київради.

«Ми довго і ретельно спільно із громадськістю відпрацьовували механізм, за яким громадський бюджет був би відкритим, прозорим і справедливим. На минулому тижні Київрада прийняла відповідне положення. І ось стартувало голосування за подані проекти — загалом їх 321 на суму понад 300 мільйонів гривень. Кожен може обрати для себе і підтримати 5 найкращих ініціатив. Проекти-переможці визначатимуть 30-31 січня 2017 року», - зазначив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

Він уточнив, що проголосувати можна з ПК чи мобільного телефону за допомогою картки киянина, BankID, або використовуючи електронний цифровий підпис. Підтримати обрані проекти можна також і в Центрі надання адмінпослуг. Для цього потрібно мати картку киянина, або бути зареєстрованим в електронному кабінеті найбільших банків.

Станом на 27 грудня 2016 року вже проголосувало більше 1200 осіб.

Загалом, відповідно до прийнятого положення, у 2017 році втілюватимуть ініціативи, які набрали найбільшу кількість голосів сумарно на 50 млн грн (до 1 млн грн на один проект). Найбільше проектів подано у розділах освіта та спорт.

Всі деталі можна дізнатися на офіційному сайті громадського бюджету.

Ознайомитися із проектами можна ТУТ .

Додамо, що напередодні Київрада затвердила положення про громадський бюджет міста Києва.

Відповідно до Положення, автором проекту зможе бути не лише житель Києва, а й громадяни інших міст та іноземці. Ініціатива може стосуватися - благоустрою, інфраструктури, ремонту будинку, тощо. У документі передбачено поділ проектів на великі та малі, в залежності від вартості.

«Максимальна вартість малого проекту не повинна перевищувати 300 тис. грн, великого – 3 млн грн. На пілотне впровадження у 2017 році Київ виділив 50 млн грн (до 1 млн грн на 1 проект) і далі цю суму планується збільшувати», - зазначив голова бюджетної комісії Київради Андрій Странніков.

«Також серед новацій - створення громадської бюджетної комісії, яка вирішуватиме спірні ситуації між автором проекту та відповідальним структурним підрозділом. Складатиметься вона з громадських організацій. Також буде запроваджено мінімальну кількість голосів для проектів-переможців: для великих— 1000, для малих – 300», - зазначив Володимир Прокопів.

Проекти, розроблені авторами на основі успішних петицій, направляються відразу на експертизу без додаткових перевірок.

Читайте також Партиципаторним бюджетом – по політичній корупції. Чому б не спробувати? 

Місцеві бюджети і місцеві вибори. Інструкція по корупції