Львівський губернатор так і не добудував перинатальний центр

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка ще 16 вересня 2015 року пообіцяв, що Львівський обласний перинатальний центр здадуть в експлуатацію у 2016 році, повідомляє «Слово і діло».

У листопаді 2015 року Синютка заявив, що за 106 мільйонів гривень до осені 2016 року нарешті вдасться відкрити перинатальний центр.

Станом на 14 листопада 2015 року у перинатальному центрі вдалось накрити дах, встановити вікна, у приміщення підведено тепло, завершуються фасадні роботи. За наступних півтора місяця планувалось виконати всі внутрішні роботи.

4 листопада 2016 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що зробить все для того, щоб у Львові у 2017 році був добудований Львівський обласний клінічний перинатальний центр. Прем'єр-міністр зауважив, що на завершення цього будівництва потрібно 107 млн грн.

24 листопада 2016 року Синютка повідомив, що обіцянки, які були стосовно виділення коштів на Львівський обласний перинатальний центр в державному бюджеті не були зреалізовані.

Станом на 10 грудня 2016 року Львівський обласний клінічний перинатальний центр перебуває на довготривалій реконструкції.

Враховуючи вищезазначене, «Слово і Діло» ставить цій обіцянці статус «не виконано».

Загалос, як повідомляє видання, на рахунку Синютки ще 11 провалених обіцянок. Рівень відповідальності львівського губернатора складає 41%.

Як повідомляв «Ні корупції!», до закриття на реконструкцію у 2013 році щороку у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі отримувало медичну допомогу більше 8000 хворих, відбувалося 3500-4000 пологів і близько 4800 оперативних втручань. Після закриття – 436 осіб відправлено у вимушений простій з виплатою 2/3 посадового окладу, а навантаження на інші пологові стаціонари у Львові та області суттєво зросло.

За інформацією ЛОДА, реконструкція та введення в експлуатацію перцентру проектною потужністю 254 ліжко-місць, дасть змогу приймати 4000 пологів на рік та надати медичну допомогу жіночому населенню Львівської області, а також багатьом жінкам західного регіону України.

Робота центру дозволить зменшити рівень материнської смертності, зменшити на 30% рівень перинатальної смертності, зменшити захворюваність та смертність дітей віком до 1 року на 20%.

Читайте також Перинатальні довгобуди: куди зникають гроші 

Післясмак «Нового життя»

Перинатальний центр на Буковині: субпідряди з корупційним запашком