В «Укроборонпромі» на виробництві бронемашин «Дозор-Б» вкрали 56 мільйонів

Правоохоронці підозрюють службових осіб ДК «Укроборонмпром» у розтраті 56 млн. грн., які мали бути направлені на виробництво бронемашини «Дозор-Б».

Про це йдеться в ухвалі Солом'янського районного суду міста Києва від 13 грудня 2016 року, повідомляє Харківський антикорупційний центр.

28 грудня 2015 року між Міністерством оборони України та ДП «Львівський бронетанковий завод» було укладено договір про закупівлю нових запасних частин та комплектуючих: 40 двигунів марки В-46-6 та 4 одиниць коробок.

В день підписання вищевказаного договору, за відсутності двигунів, технічної документації, паспортів заводу - виробника, без їх прийняття та фактичної перевірки технічного стану, службовими особами військової частини - польова почта В-3948 підписано акт прийому №44 (додаток №3 до Договору від 28.12.2015 року №342/3/6/42) на підставі якого ДП «ЛБТЗ» перераховано бюджетні кошти.

Крім того, у 2014-2015 роках ДП «Львівський бронетанковий завод» закупив броньовану сталь ARMSTAL-500 з метою використання під час виготовлення корпусів бронетехніки БТР-3Е, БТР-4, ББМ «Дозор-Б».

В ході випробувань бронетехніки якість броньованої сталі викликала сумнів, оскільки характер ушкоджень, отриманих в ході обстрілу корпусу ББМ «Дозор-Б», засвідчив невідповідність заявленим вимогам по кулестійкості.

У правоохоронців, є інформація, що на базі металургійної лабораторії ДП «Південмаш» було проведено мікроскопічний та хімічний аналіз відібраних шматків, за підсумками якого встановлено невідповідність хімічного складу броні заявленим характеристикам.

Правоохоронці вважають, що службові особи державних підприємств, що входять до структури Державного концерну «Укроборонпром» (ДП «Харківський бронетанковий завод», ДП «Львівський бронетанковий завод») використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, в ході укладання та виконання протягом 2014 - 2016 років ряду договорів з приватними підприємствами ТОВ «Інрекс», ТОВ «Спецбудпостачання», ТОВ «Укртехмед», ТОВ «Делюкс ЛТД», ТОВ «ТБА», ТОВ «Оптимумспецдеталь», ТОВ Сістемінжинірінгменеджмент», ТОВ «Булет лайн», ТОВ «Компанія Суфрієр» на поставку запчастин і комплектуючих до бронетанкової техніки, шляхом складання та видачі завідомо неправдивих документів про поставку на ДП матеріальних цінностей, які фактично не постачались, вчинили заволодіння на свою користь чужим майном - коштами ДП на суму понад 56 млн. грн.

ТОВ «Індекс» створена у квітні 2014 року Іриною Стрельченко. З середини лютого 2016 року засновником та керівником фірми є інший мешканець Харкова – Антон Сухов. Раніше ні Сухов, ні Стрельченко не були власниками якогось бізнесу.

ТОВ «Оптимумспецдеталь» з травня 2015 року зареєстрована на киянина Ігора Волохача. До цього фірма називалась «Юридична компанія «Оптімум», а заснували її Євген Зуранджи, Микола Томчук та Катерина Ходаківська.

З червня 2015 року засновником та керівником «Спецбудпостачання» став мешканець м. Лозова Харківської області Артем Сузімов, а до цього фірмою багато років володіли харків’яни Володимир Борцов та Олександр Скляров.

ТОВ «Укртехмед» заснували Юрій Димніч та Петро Федорченко.

Нагадаємо, що у квітні цього року видання «Апостроф» дослідило, чому українська армія не може взяти на озброєння «Дозор-Б».

Читайте також Заступник директора Житомирського бронетанкового заводу, який привласнив 23 мільйона, заарештований

У розслідуванні розкрадання 23 мільйонів з Житомирського бронетанкового – нові обставини