НАБУ завершило досудове слідство щодо колишнього ректора НАУ Харченка

Національне антикорупційне бюро завершило досудове слідство в рамках кримінального провадження проти колишнього т. в. о. ректора Національного авіаційного університету Володимира Харченка.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

«Детективами НАБ України під процесуальним керівництвом прокурорів САП завершено досудове слідство у кримінальному провадженні за підозрою колишнього виконувача обов’язків ректора Національного авіаційного університету (НАУ), керівника адвокатського об’єднання та колишнього високопосадовця Збройних Сил та органів державної безпеки України, генерал-майора у відставці, у вимаганні та отриманні 26.08.2016 неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, а також умисному невиконанні судових рішень про поновлення на роботі незаконно звільнених працівників університету», - написав Холодницький.

За його словами, зібрані детективами докази визнано антикорупційними прокурорами достатніми для складання та направлення до суду обвинувального акту.

Після завершення виконання вимог ст. 290 КПК України (ознайомлення стороною захисту та потерпілих із матеріалами досудового розслідування) обвинувальний акт буде спрямовано до суду.

Як повідомляв «Ні корупції!», 26 серпня 2016 року під час отримання неправомірної вигоди (хабара) було затримано тимчасово виконуючого обов’язки ректора Національного авіаційного університету.

Він вимагав 5 млн грн та додатково 50 тис доларів США за подальше невчинення перешкод у поновленні на посадах за рішенням суду колишніх працівників університету та підписання наказів про їх призначення

У вересні Шевченківський райсуд Києва відправив під домашній арешт Володимира Харченка.

Крім того у вересні Солом’янський районний суд м. Києва арештував його майно.

Арешт накладений, зокрема на квартиру, два будинки, гараж та грошові кошти у державній та іноземній валюті (1 млн 505 тисяч 800 грн, 1 тис. 270 польських злотих, 3 тис. 990 російських рублів, 2 тис. 329 китайських юанів, 10 канадських доларів, 50 гонконгських доларів, 3 тис. 170 фунтів стерлінгів, 50 тис. 635 доларів США та 69 тис. 382 євро).

У листопаді 2016 року встановлено особу, яка організувала та керувала вчиненням указаного злочину, яким виявився колишній високопосадовець Збройних Сил та органів державної безпеки України, генерал-майор у відставці.

Крім цього, за результатами досудового розслідування встановлено, що до вказаних подій колишній виконувач обов’язків ректора зазначеного навчального закладу протягом 2016 року умисно із особистих мотивів не виконував судові рішення, які набрали законної сили, щодо поновлення низки незаконно звільнених працівників університету.