Відтепер для перепланування житла не потрібен дозвіл

Відтепер для переобладнання та перепланування житла не потрібно отримувати дозвільні документи, повідомляє УНІАН.

Уряд скасував необхідність отримання дозвільних документів для власників і наймачів житла гуртожитків при виконанні робіт з переобладнання та перепланування, що не передбачають втручання у несучі конструкції або інженерні системи загального користування. 

Пізніше прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства з посиланням на віце-прем'єр-міністра – голову відомства Геннадія Зубка повідомила, що постановою уряду спрощуються правила користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків.

"Відтепер власникам житла або наймачам гуртожитків, за погодженням з власником, при виконанні робіт з переобладнання та перепланування, які не передбачають втручання у несучі конструкції або інженерні системи загального користування, не потрібно отримувати дозвільні документи", – йдеться в повідомленні.

Зубко уточнив, що після завершення зазначених робіт, введення об'єкта в експлуатацію також не потрібне.

Нагадаємо, що Мінрегіон у 2014 році розробив законопроект, що скасовує необхідність отримання дозволу на перепланування житла або переобладнання житлового приміщення.

Досі процедура узаконення перепланування квартири включала 15 кроків.

Водночас приватні фірми пропонують виконати ці послуги без мороки і «під ключ» від 6 тисяч гривень.