Нардеп Білоцерковець не вказав у декларації матір-мільйонерку (ІНФОГРАФІКА)

Дмитро Білоцерковець - один із наймолодших народних депутатів. За сумісництвом - радник мера Києва Віталія Кличка. Він зробив стрімку політичну кар'єру в партії УДАР, за кілька років піднявшись від простого севастопольського активіста до людини, яка керує департаментом благоустрою української столиці. Себе він характеризує, як патріота з «палаючими тризубами в очах». 

За словами Білоцерківця, Кличко запросив його до себе в команду, щоб боротися з корупцією в Департаменті благоустрою Києва. Однак тільки за 2015-2016 роки під керівництвом Білоцерківця  комунальне підприємство «Київблагоустрій» перевело майже сім мільйонів гривень через «прокладку» на рахунки фіктивних фірм. Цей факт експерти-аналітики Громекс встановили в попередньому своєму розслідуванні.

У листопаді поточного року Дмитро Білоцерковець знову звернув на себе нашу увагу, знявшись у програмі «По той бік» на телеканалі ZIK. Він розповів про свій фінансовий стан і свої джерела доходу. Відмовився фінансово допомогти хворій дитині, мотивуючи це складним фінансовим становищем. Аналітики Громекс уважно вивчили декларацію Білоцерківця про доходи, відкриті дані про членів його сім'ї і виявили ряд цікавих фактів.

Згідно з е-декларацією Дмитра Білоцерківця за 2015 рік, у нього немає ні власної квартири, ні родичів. Є лише заощадження, що дісталися в спадок від батька, і зарплата, отримана на посаді Директора Департаменту благоустрою КМДА. У декларації не згадувалася ні його мати Жанна Білоцерковець, ні його співмешканка, про яку він заявив журналістам, ні наймана квартира. Також там не вказано майно, яким володіє Жанна Білоцерковець. Протягом 2015-2016 років вона придбала три квартири і земельну ділянку в центрі Києва загальною вартістю понад 40 мільйонів гривень, також в її власності залишаються дві квартири в Севастополі. Переглянути інформацію про права Жанни Білоцерковець на нерухомість.

Закон України «Про запобігання корупції» зобов'язує чиновників вносити в декларацію інформацію про членів сім'ї і про належне їм майно. Крім батьків, до членів сім'ї відносяться особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом. Не вказавши в декларації свою матір і співмешканку, Дмитро Білоцерковець порушив закон.

Згідно з вимогами антикорупційного законодавства, в декларації повинні бути відображені об'єкти нерухомості, які належать суб'єкту декларування та членам його сім'ї на праві власності або знаходяться в користуванні. Під категорію «знаходяться в користуванні» підпадає і орендована площа, і готельний номер і навіть варіант «живу у друга».

Білоцерковець сам визнає, що знімає квартиру в Києві. У декларації це житло не зафіксовано. Там вказано тільки земельну ділянку, площею 406 кв. м. в місті Севастополь.

Нерухомість

Дмитро Білоцерковець:  «На сьогоднішній день мама поміняла все в Криму і в принципі, дійсно, продати там майже нічого неможливо, вона зробила обмін. Їй вдалося поміняти на території України, вона зараз у процесі переїзду. В даний момент знаходиться на території України, я точно поки не знаю де ... Я сподіваюся, що мама зараз закінчить остаточно переїзд на територію України, всі операції з обміну у неї вже начебто завершені, і вона повинна тільки їх дооформити.» ( з інтерв'ю програмі «По той бік» на телеканалі ZIK).

29 квітня 2015 року на Жанну Білоцерківець було оформлено право власності на квартиру в ЖК Бруклін, площею 81 кв. м. (вул. Ямська, 52, квартира 17) Вартість такої квартири перевищує 2 900 000 гривень.

На сьогоднішній момент у власності Жанни Білоцерковець залишаються дві квартири в Севастополі за адресою вул. Велика Морська, 50, квартира 96 і квартира 97, які вона отримала в спадок і оформила на себе право власності в 2011 році. Дмитро Білоцерковець був зобов'язаний внести ці квартири в свою декларацію.

м. Севастополь, вул. Велика Морська, 50

У 2016 році мама Дмитра Білоцерківця стала власницею нерухомості на загальну суму близько 39 мільйонів гривень. 2 серпня 2016 Жанна Білоцерковець купила квартиру в Києві в одному з найдорожчих і елітних районів - Печерському в ЖК «Французький квартал» за адресою: вул. Саперне Поле, будинок 12 квартира 191. Така квартира коштує не менше 4 500 000 гривень.

Через два тижні, 18 серпня 2016 року, Жанна Білоцерковець придбала будинок на Печерських пагорбах в Царському селі по сусідству із земельною ділянкою Петра Порошенка і будинком народного депутата Ігоря Кононенка, якого Дмитро Білоцерковець змінив на посту голови київської організації партії "Блок Петра Порошенка" в січні 2016 року. 

1/5 частина домоволодіння (будинок), загальною площею 1137, 1 кв. м. за адресою: вул. Добровольчих батальйонів (колишня вул. Панфіловців) 6/1, коштує близько 30 000 000 гривень. Земельна ділянка під будинком, площею 175 кв. м., коштує 4 500 000 гривень.

Будинок Жанни Білоцерковець на Печерських пагорбах по вул. Добровольчих Батальйонів, 6/1

Ось інформація про продаж будинку на сайті https://kiev.address.ua/prodajut-dom_pecherskijj-centr-panfilovcev-1216549 

Гроші

На питання про те, чи є у Дмитра Білоцерківця можливість допомогти хворому хлопчику хоч якоюсь сумою грошей, він відповів:«Ви знаєте, для мене це реально актуально складне питання, тому що фінансово мені допомагати не так легко, у мене, звичайно, є заощадження, але потрібно розуміти, що у мене немає стабільного доходу. Фінансово мені складно, і я не є мільйонером, мені складно.» (З інтерв'ю на телеканалі ZIK).

У своїй декларації Дмитро Білоцерковець вказав, що володіє 35 000 $, 37 000 EUR і 398 біткоінів (електронна криптовалюта). Всього, в перерахунку на гривні, виходить більше 10 000 000 грн.

Говорячи про джерела своїх заощаджень, Дмитро Білоцерковець заявив: «У мене є заощадження, вони в готівці, заощадження дісталися мені по суті яким чином. Була два рази певна ситуація. Перший раз, коли у 2007 році (після завершення університету) мама з батьком мені подарували умовно енну кількість грошей і сказали: «Все, ти повністю відповідаєш за себе сам». Другий випадок у 2009 році, коли батько помер, вдома залишилась певна кількість готівки, яка була заощадженням, яку заробили в сімейному бізнесі на сімейному підприємстві. Це все гроші, зароблені на сімейному підприємстві.» (З інтерв'ю на телеканалі ZIK).

Сімейне підприємство, ТОВ «Віадук-Р», на якому, за словами Білоцерківця, зароблені всі його заощадження, навряд чи можна назвати успішним. За інформацією ресурсу youcontrol.com.ua, чистий прибуток ТОВ «Віадук-Р» за 2007 рік склав 0 гривень, 2008 - 300 грн., 2009 року - 200 грн., 2010 р і 2011 р - збиток, 2012 року - 54 400 грн. Легенда депутата про заощадження, зароблені на сімейному підприємстві, не підтверджується. До того ж, отримавши дарунок чи спадщину, Дмитро Білоцерковець мав відобразити це майно в деклараціях за 2007 та 2009 роки. 

Цікаво, що ТОВ «Віадук-Р» сім'я Білоцерківця продала двічі. Один раз - на території материкової України, а інший - у Криму за російським законодавством.

Мати Дмитра Білоцерківця досі числиться керівником шкільного гуртка в Севастопольській школі № 3. Незрозуміло, звідки вона могла взяти кошти на покупку нерухомості вартістю понад мільйон доларів.

Транспорт

Дмитро Білоцерковець задекларував автомобіль Toyota Corolla 2014 року випуску, яку він придбав в тому ж 2014 році.

Свій автомобіль Д. Білоцерковець паркує за 300 м від садиби, придбаної в Царському селі.

Іншого майна в Декларації Дмитра Білоцерківця і у відкритих реєстрах нам виявити поки не вдалося.

Юристи ГО «Громекс» готують заяву в Національне антикорупційне бюро України про початок кримінального провадження відносно Дмитра Білоцерківця. У процесі розслідування буде проведено перевірку наявності в його діях складу злочинів, передбачених ст. 368-2 КК України «Незаконне збагачення» (санкція передбачає позбавлення волі на термін до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади та конфіскацією майна) і ст. 366-1 КК України «Декларування недостовірної інформації» (санкція передбачає позбавлення волі на строк до 2-х років з позбавленням права обіймати певні посади). 

Громекс