На реставрацію Маріїнського палацу в 2017-му витратять 200 мільйонів

Державний бюджет на 2017 рік передбачає збільшення фінансування Державного управління справами в порівнянні з 2016 роком на 53% до 2,1 млрд гривень.

Про це йдеться в тексті закону про держбюджет на 2017 рік, оприлюдненому на сайті Верховної Ради, передають «Українські Новини».

Усього Держуправлінню справами передбачено 2 096 356 800 гривень.

З цих коштів 2 млрд 74 млн гривень передбачені для апарату Держуправління справами, а 21,9 млн - для Національної служби посередництва і примирення (на сприяння врегулюванню колективних трудових спорів (конфліктів).

З передбачених апарату коштів 746,6 млн гривень виділено на інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності Президента та його Адміністрації, 20,5 млн гривень - на виготовлення державних нагород та пам'ятних знаків, а 1,3 млн гривень - на виплату державних премій.

На реставрацію та облаштування Маріїнського палацу в Києві виділено 200 млн гривень.

Окрім того, 51 млн гривень виділено на фінансову підтримку Національного камерного ансамблю "Київські солісти", Національного культурно-мистецького та музейного комплексу "Мистецький арсенал", інформаційного бюлетеня "Офіційний вісник Президента України".

Ще 642,7 млн гривень виділено на надання медичних послуг медичними установами, 83,4 млн гривень - на фінансову підтримку санаторно-курортних закладів, а 55,6 млн гривень - на збереження природно-заповідного фонду в національних природних парках і заповідниках.

Також 223,3 млн гривень передбачені на підготовку кадрів, підвищення кваліфікації керівних працівників, спеціалістів державного управління, підготовка науково-педагогічних і наукових кадрів з питань стратегічних проблем внутрішньої і зовнішньої політики, а 50 млн гривень - на фундаментальні та прикладні наукові дослідження у сфері державного управління, стратегічних проблем внутрішньої і зовнішньої політики та з питань посередництва і примирення при вирішенні колективних трудових спорів.

Як повідомляв «Ні корупції!», реставрація Маріїнського палацу вже «з’їла» майже 380 мільйонів.

У березні цього року програма «Наші гроші» встановила, що субпідрядниками реставрації Маріїнського палацу були фірми, які заснував директор ДП «Проектне бюро ДУС» Станіслав Адаменко.

У 2015 році найбільше коштів на реставрацію Маріїнського палацу – 97 млн грн. – дісталося генпідряднику ДП «Будівельно-монтажне управління Державного управління справами».

Серед субпідрядних організацій знайшлися фірми, наближені до державних розробників проектно-кошторисної документації реставрації Маріїнського палацу. Йдеться про ПП Приватна студія архітектурно¬художній фонд «Арт» і ТОВ «Ангел-Марія».

Донедавна вони належали Станіславу Адаменку – директору держпідприємства «Проектне бюро ДУС». Це ДП є розробником проекту реставрації, коригує проектно-кошторисну документацію та здійснює авторський нагляд за реставрацією палацу.