Золото Київської обласної ради

Після того, як вся країна побачила, наскільки покращився добробут голови Київської обласної ради (КОР) Ганни Старикової за час її перебування на керівній посаді, «Ні корупції!» вирішив проаналізувати майно і статки її підлеглих.

Виявилося, що і заступники Старикової не відстають у плані свого добробуту від шефа, і можуть, здавалося б, ще й бізнесменів навчити, як стати успішними і багатими.

Володимир Майбоженко - перший заступник голови Київської обласної ради VIІ скликання

Володимира Майбоженка можна вважати працівником Київської обласної ради зі стажем: він очолював КОР V скликання 4 роки. І після перерви у кілька років знову сюди повернувся.

Згідно з офіційною біографією, працювати почав у 1985 році директором дитячого спортивного клубу «Спарта». Потім був матросом Дніпровського басейнового управління водних шляхів, слюсарем Вишгородського спеціально-конструкторського технічного бюро, налагоджувальником технологічного устаткування Вишгородського дослідного заводу «Карат» та машиністом електродепо «Оболонь» Київського метрополітена.

З 1991 року по 1995 роки працював бухгалтером малого підприємства «Дедал 99», малого підприємства «Обрій», АТВ «Інтрастком», ТОВ «Медконтракт». Два роки був директором промислово-торгової фірми «ДВК».

З 1997 до 1999 року очолював господарський відділ Акціонерного банку «Перший інвестиційний банк». І до 2003 року - керівником апарату Трудової партії України.

Чотири роки – 2006-2010 – був головою Київської обласної ради V скликання. А потім також чотири роки - директором організаційно-розпорядчого департаменту НАК «Нафтогаз України».

10 листопада 2015 року обраний першим заступником голови Київської обласної ради VІІ скликання.

Згідно з е-декларацією за 2015 рік, з 2010 року у Майбоженка є у власності четвертина житлового будинку площею 837 кв м у селі Дмитрівка Києво-Святошинського району.

Там же у заступника Старикової є три земельні наділи: один цілий площею 1418 кв м. та по четвертині від наділів площами 387 кв м і 1200 кв м, право власності на які Майбоженко отримав під час попереднього заходу у КОР – у 2007, 2009 і 2010 роках.

У 2013 році він придбав четверту земельну ділянку у Дмитрівці площею 12452 кв м за 38607 грн.

У 2013 році Майбоженко також купив ще дві земельні ділянки у Бучі: за 25023 грн. наділ площею 1040 кв м і за 68100 грн - площею 460 кв м.

Нині заступник Старикової будує житловий будинок у Буді площею 447 кв м.

Їздить Майбоженко на Volvo XC 60 2010 року випуску, що був придбаний у тому ж році (нагадаю, того року закінчувалась його каденція на посаді голови КОР – авт.).

Торік заступник голови КОР отримав 28158 грн., а вдома готівкою він має 65 тисяч доларів.

Також Майбоженко задекларував членство у Київській обласній регіональній парторганізації політичної партії «Українське Об'єднання Патріотів – УКРОП».

Додамо, що у 2014 році Майбоженко декларував  три земельні наділи і будинок площею 209 кв м., якого у нинішній декларації немає. Крім того, тоді у нього було інше нерухоме майно площею 12 452 кв м.

Скандали Майбоженка: У травні 2010 року депутати Київської обласної ради виказали недовіру Володимиру Майбоженку, а у вересні він був звільнений з посади голови партії ВО «Батьківщина» у Київській області за «грубе порушення Статуту і Програми партії».

Як повідомляє «Киеввласть», Майбоженку приписували так зване «клонування «Батьківщини» під час виборчої кампанії на місцевих виборах 2010 року. Перебуваючи на той момент вже екс-головою КОР і колишнім керівником обласної «Батьківщини», Майбоженко за допомогою махінацій з партійною печаткою заблокував діяльність штабу Юлії Тимошенко на Київщині, чим фактично зірвав вибори для цієї політсили, і вона, маючи на той момент значну підтримку, на виборах не перемогла.

Микола Стариченко, заступник голови Київської обласної ради VІI скликання

Згідно з офіційною біографією, Стариченко працював електромонтером, майстром електроцеху, електрослюсаром та інженером. У 1998-1999 рр. був заступником директора АВПП «Меркурій», а у 2000-2001 рр. - директором ЖКВП «Фурсівське».

З 2001-го працював у Білоцерківській РДА Київської області, у 2004-2006 рр. був заступником начальника відділу служби автомобільних доріг у Київській області, а потім директором з капітального будівництва ТОВ «Епіцентр К».

З 2006 по 2008 рр. працював директором ПП «Енергобуд-М», а потім пішов у чиновники. У 2008 році працював першим заступником голови Таращанської РДА Київської області, а далі, до 2014 року, - директором Департаменту капітального будівництва Київської обласної державної адміністрації.

Незважаючи на довгий трудовий стаж, Стариченко так і не став власником ані квартири, ані будинку. Навіть земельної ділянки у нього немає, і авто немає. Чиновник лише користується чужими мерседесом і водним катером.

Натомість, його дружина Ганна Василівна Стариченко має і квартири, і будинок і аж 5 земельних наділів.

Згідно з е-декларацією за 2015 рік, у 2014 році дружина чиновника стала власницею двох квартир: площею 89,3 кв м у Софіївській Борщагівці і площею 75,5 кв м у Вишневому на Київщині.

Раніше Ганна Василівна купила у Крюківщині дві земельні ділянки площею 1200 кв м і 1200 кв м за 200364 грн і 156000 грн відповідно.

Там же, у Крюківщині, у неї є будинок площею 273,9 кв м, право власності на який вона отримала у 2011 році. І в цьому ж елітному селі під Києвом вона ще будує садовий будинок на майже 100 кв м і гараж.

Крім цього, Ганна Василівна має земельні наділи у Дмитрівці Києво-Святошинського району, Нових Петрівцях та Ржищеві на Київщині.

У власності самого чиновника є причіп до легкового авто 2014 року випуску, а їздить він на MERCEDES-BENZ GL350CDI 2012 року випуску, але лише на праві користування. Насправді авто належить Стариченко Марії Михайлівні, очевидно, йдеться про матір чиновника.

Також чиновник лише користується водним човном Buster XL 2010 року випуску, який належить Казмиру Владиславу Михайловичу. Той же Казмир дав Стариченку безоплатно покористуватися і причепом KHOTT 95H 2011 року випуску.

Такий дали Стариченку покористуватися

У дружини Стариченка є спеціальний причіп ПР-Фургон жиловий DETHLEFFS 5OOT 2008 року випуску, а власного авто і в неї немає. Як і чоловік, вона користується чужим LAND ROVER RANGE ROVER 2013 року випуску, який за документами належить Муковозу Василю Володимировичу.

Дружина Стариченка задекларувала 1000 акцій ПАТ «Білоцерківська пересувна механізована колона №17», яка, до слова, регулярно вигравала підряди Департаменту капітального будівництва Київської ОДА, у якому свого часу її чоловік Стариченко працював директором. І, скажімо, торік, також продовжила це робити.

Крім того, на дружину-годувальницю записано 100% загального капіталу ТОВ «Інститут «Білоцерківцивільпроект», вона є бенефіціарним власником підприємства.

Щодо заробітків, то минулого року чиновник Стариченко заробив 49005 грн у ТОВ «Інститут «Білоцерківцивільпроект», власницею якого є його дружина, ще 6648 грн він отримав у Білоцерківському національному аграрному університеті, 22138 грн у КОР, ще 13000 грн йому повернули як борг.

Дружина Стариченка задекларувала 101171 грн доходу у ТОВ «Інститут «Білоцерківцивільпроект», і ще 260 000 грн їй це ж підприємство повернуло як позику.

Стариченко має у банку майже 100 тисяч гривень, а готівкою усемеро більше – 705 000 грн. Його дружина має готівкою 400 000 грн, ще 300 000 грн вона позичила ПАТ «Білоцерківська пересувна механізована колона №17» і 430 000 грн позичила ТОВ «Інститут «Білоцерківцивільпроект».

У банку Ганна Василівна має майже 45 тисяч гривень.

Стариченко задекларував членство у Таращанському районному об’єднанні «Мисливці та рибалки» і у «Благодійному фонді «Київщина».

У декларації Стариченка про майно і доходи за 2014 рік – також суцільні пробіли в розділах про власність чиновника. Але разом з тим у документі не зазначається і про користування рухомим майном. Хоча у е-декларації чітко зазначається, що, скажімо, водним транспортом, Стариченку дали користуватися ще у 2014 році. Таким чином, виходить, що Стариченко просто замовчав раніше  цей факт.

Скандали Стариченка: як повідомляв «Ні корупції!», у травні цього року ГПУ обшукала будинок заступника голови Київської облради Миколи Стариченка. Пізніше сам Стариченко назвав  цей обшук політично вмотивованим.

У жовтні цього року «Економічна правда» у статті «Уникаючи ProZorro. Хто заробляє на бюджеті Білої Церкви» написала, що ТОВ «Інститут «Білоцерківцивільпроект», засновницею якого є Ганна Василівна Стариченко, отримало майже 196 тис грн за виконане проектування дитсадка.

А у 2013 році видання «Наші гроші» писало про те, як Стариченко злив товаришам партнерки Стариченка 39 мільйонів на школу в Микуличах.

Костянтин Бондарєв і Олександр Марценюк

Олександр Марценюк, керуючий справами виконавчого апарату Київської обласної ради

Офіційної біографії Марценюка на сайті Київської обласної ради немає. Водночас, із відкритих джерел відомо, що Олександр Марценюк – колишній голова Фонду Державного майна Київської області, колишній керівник Національного комплексу «Експоцентр України», а також як і голова Київської обласної ради Ганна Старикова – один із акціонерів банку «Велес» екс-нардепа від БЮТ Костянтина Бондарєва, був головою наглядової ради цього банку.

Крім того, Марценюк був помічником нардепа Костянтина Бондарєва у Верховній раді 6 скликання.

Водночас, згідно з е-декларацією за 2015 рік, Олександр Марценюк – чи не найскромніший посадовець у плані наявності нерухомого і рухомого майна.

У нього є квартира у Києві площею 49,9 кв м., а у його дружини Валентини Вікторівни є квартира також у столиці площею 83,8 кв м.

З 2007 року Марценюк має земельну ділянку у Бучі площею 1500 кв м.

Рухомого майна родина не має. А її доходи досить скромні. Так, торік Марценюк отримав 15335 грн зарплати і 13928 грн пенсії. А його донька отримала 5934 грн стипендії.

При цьому, саме скромний Марценюк виявився дуже «нескромним» у плані готівкових коштів. Їх й нього – 298 000 доларів.

Скандали Марценюка: Наприкінці 2015 року Нацбанк забрав ліцензію у банка «Велес», де на той час Марценюк займав посаду заступника голови Наглядової ради. Деякі ЗМІ пишуть про спроби Марценюка вивести кошти з банку – 460 мільйонів доларів - закордон.

А тепер нагадаємо, як за останні роки покращився добробут голови Київської обласної ради Ганни Старикової, про що вже писав «Ні корупції!».

Так, у 2015 році Старикова на посаді чиновника Київської обласної державної адміністрації і голови Київської обласної ради придбала землю і квартиру за ціною, що майже в кілька разів перевищує її офіційні доходи. Але все одно ці покупки були досить вдалими: земельну ділянку площею 1003 кв Старикова купила м за 150 000 гривень. Тобто, 1 кв м землі їй обійшовся майже у 150 гривень. Крім такої вигідної покупки, голова КОР здійснила ще одну – вона придбала квартиру площею 41,1 кв м за 102 750 гривень. Тобто, 1 кв м квартири їй обійшовся у 2 500 гривень.

Після аналізу е-декларації за 2015 рік «Ні корупції!» з’ясував, що голова Київської обласної ради Ганна Старикова має у власності ще дві квартири площею 63 кв м. і 70 кв м., які ще тільки будуються. Також з’ясувалось, що Старикова орендує квартиру, власником якої є Андрій Адавійович Павлов.

Крім того, до Миколая Старикова придбала у ТОВ «Віннер Автомотів» Jaguar F-pace 2016 року випуску за 1 663 743 гривні.

При цьому, загальна сума сукупного доходу Ганни Старикової за 2015 рік склала 26 633 гривні, і це все виключно заробітна плата. Якщо розбити цей дохід на 12 місяців, то за один місяць у Киїській облраді вона заробляла близько 2220 гривень.

А згідно з декларацією про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік, Ганна Старикова не мала жодної нерухомості. У неї були лише три вантажівки, які, втім, є і до цього часу.

Насамкінець…

Про робочі і бізнесові стосунки Старикової і її колишнього працедавця Костянтина Бондарєва «Ні корупції!» вже писав. Стосунки Бондарєва і нинішнього керуючого справами виконавчого апарату КОР Марценюка доводити навіть не потрібно. Також деякі ЗМІ називають вірними друзями і соратниками Костянтина Бондарєва і Майбоженка, і Стариченка.

Відтак, нині зовсім не дивним виглядає той факт, що напередодні призначення головою Київської ОДА Олександра Горгана у КОР не здавались до останнього, бо хотіли, щоб замість Горгана область очолив Костянтин Бондарєв.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»