“Найбільша проблема у справі Януковича – свідки. Ніхто не готовий дати свідчення”, – спецагент ФБР

Карен Грінвей

"Разом із ГПУ ми маємо обмежену можливість протидіяти тій корупції, яка зараз є. Ми можемо лише протидіяти корупції, яка мала місце в минулому, - сказала Спецагент Федерального бюро розслідувань США Карен Грінвей у Києві  під час Третьої міжнародної конференції з повернення активів.  У своєму виступі, текст якого подає НВ, спецагент розповіла  про перебіг розслідування по майну та коштах президента-втікача Віктора Януковича.

Карен Грінвей протягом 18 місяців  розслідує справу стосовно повернення грошей, виведених з України. За цей час її команда зібрала і передала до Генеральної прокуратури низку різних доказів.

"Давайте будемо визначати нашу мету – повернути гроші, вкрадені в українського народу. Спробуємо розуміти, що існуючі схеми були в минулому та існують надалі. І як нам потрібно протидіяти їм? Як зробити їхню дію неприйнятною?", - запитує Карен Грінвей. 

"Найбільша проблема у справі Януковича – свідки. Ніхто не готовий дати свідчення і сказати, що так, я був присутній, коли формувалася така схема. Найважче у поверненні активів – це питання браку свідків. Частково тому, що свідки також є співучасниками, а також тому, що вони вважають, ніби це нічого не змінить. У мене великий досвід розслідування справ про організовану злочинність, де я працювала як слідчий, як керівник групи слідчих. Можу сказати, що найважливіше тут – гарні свідки. Тут так само потрібно, щоб були працювали стосунки довіри. І якщо є люди, які мали доступ, були причетні до схем, їм потрібно звертатися до нас або до НАБУ, до Генпрокуратури і співпрацювати з нами. Це – головна запорука успіху в цих справах.

Повернення активів – надзвичайно складна справа. І надалі, зокрема, нам буде потрібно, щоб були люди, які би розповідатимуть, як працювали схеми, як створювалися структури. Тоді все відбуватиметься швидше", - вважає спецагент ФБР США. 

НВ