Парламент розширив доступ вразливих груп до безоплатної правової допомоги

Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про Вищу раду правосуддя”, внісши зміни до Закону України “Про безоплатну правову допомогу” в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, повідомляє «Громадський простір».

Як повідомляє Координаційний центр з надання правової допомоги, за законом це коло суттєво розшириться за рахунок надання такого права найбільш незахищеним суспільним групам.

Насамперед – це внутрішньо переміщені особи та особи, які претендують на отримання такого статусу, а також особи, які претендують на отримання статусу ветерана війни, у тому числі учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було дотепер, а з будь-яких питань.

Також суттєво підвищується поріг малозабезпеченості для отримання доступу до безоплатної вторинної правової допомоги:

• по-перше, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер;

• по-друге, особа матиме право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;

• по-третє, особа з інвалідністю матиме право, якщо отримує пенсію або соціальну допомогу у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (а не якщо цей розмір є меншим двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, як це було дотепер).

Як повідомляв «Ні корупції!», 21 грудня Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про Вищу раду правосуддя”.

Читайте також Українці не вважають, що ситуація з правами покращилася після революції

Депутатський запит як інструмент захисту прав громади