Донька екс-нардепа обгородила гектар біля Печенізького водосховища, щоб півстоліття збирати ягоди

Донька екс-нардепа Василя Грицака незаконно обнесла забором гектар лісу на березі Печенізького водосховища, який їй виділили для збору ягід і грибів.

Суд задовольнив позов прокуратури до екс-депутата Харківської міськради від ПР Марини Лобазової, щодо розірвання договору довгострокового тимчасового користування лісовою ділянкою загальною площею 0,9 га на березі Печенізького водосховища.

Про це йдеться у рішенні Печенізького районного суду від 28 листопада 2016 року, повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Харківський антикорупційний центр.

В 2013 році Харківська ОДА, яку очолював Михайло Добкін, надала Лобазовій у платне довгострокове тимчасове користування лісову ділянку загальною площею 0,9 га з метою використання корисних властивостей лісів за рахунок ДП «Чугуєво-Бабчанський лісгосп» в адміністративних мережах Мартівської сільради Печенізького району.

Договір було укладено терміном на 49 років, до 04.03.2062 року включно. Плату встановили в розмірі за 1 га лісової ділянки 25 % від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області, що становить 4879, 90 грн. у рік. Цікаво, що оцінку провели, як за ріллю, а не як за землі лісового господарства рекреаційного призначення.

Але й навіть цих грошей Лобазова не платила. Її борг склав 17,5 тис. грн.

Прокуратура звернулася до суду з вимогою стяггнення заборгованності, а також розірвання договору користування. За інформацією прокурора, лісова ділянка розташована у безпосередній близькості до Печенізького водосховища. По периметру лісової ділянки зведено залізобетонний паркан, хоча зробити це орендатор не мав. На думку прокурора, мало місце захоплення ділянки та фактична незаконна зміна цільового призначення.

Суд погодився з доводами прокурора й вирішив стягнути 17,5 тис. грн. боргу й розірвати договір довгострокового користування.

Марина Лобазова (Яровая) є донькою екс-нардепа від ПР Василя Грицака, який відомий як лобіст концерну «ЄДАПС».

Як повідомляв «Ні корупції!»,  у квітні 2013 року Янукович призначив Василя Грицака заступником голови Державної міграційної служби.

Грицак був автором законопроекту про біометричні паспорти, яким передбачалось створення централізованої бази зі всіма наявними даними про всіх мешканців України.

Планувалось, що ця база даних буде доступною з пов’язаною з депутатом-регіоналом Василем Грицаком приватною установою – консорціумом «ЄДАПС», яка на невизначений термін мала отримати державну монополію на виготовлення великої кількості документів.

У 2012 році Гельсинська спілка присудила Грицаку антипремію “Будяк року” у номінаціях: “За найбрутальніше втручання у права на приватність” та “За найнебезпечнішу законодавчу ініціативу в галузі прав людини”.