Держслужбовець, спійманий на хабарі, постане в суді ще й за розголошення держтаємниці

Закінчено досудове розслідування по справі посадовця Держслужби АТО, якого було викрито на хабарі влітку. Судити чиновника  будуть ще і за розголошення державної таємниці. Про це СБУ повідомила "Ні корупції!" у відповіді на інформаційний запит. 

У серпні співробітники СБУ і Київської прокуратури взяли «на гарячому» чиновника з Державної служби з питань ветеранів війни й учасників АТО. Як повідомили тоді правоохоронці, сума хабара склала 230 тисяч гривень. Саме таку суму за виграш у тендері посадовець вимагав від закладів, що надають послуги реабілітації вояків АТО.

Як стало відомого з офіційної відповіді на запит журналіста «Ні Корупції!», щодо держслужбовця відкрито три кримінальні справи, в тому числі за розголошення державної таємниці.

Крім того, йому інкримінують привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем у особливо великих розмірах, а також прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою в особливо великих розмірах.

У ході досудового розслідування відбулося кілька судових засідань за клопотанням прокурора про тимчасовий доступ до документів ряду компаній. Зокрема, після допиту керівника одного з санаторіїв, який переміг у тендері на забезпечення реабілітації воїнів АТО, встановлено, що сума договору була збільшена, а підставній компанії керівник санаторію перерахував 21% отриманих коштів за нібито страхові послуги, а насправді це був «відкат».

Також деякі «переможці» тендерів від Держслужби АТО отримували кошти за ненадані послуги.

Як повідомляв «Ні Корупції!», переможцями тендерів на реабілітацію атошників стають сумнівні фірми, які від держави отримують мільйони бюджетних коштів.