У Трускавці розбазарюють комунальне майно. Мер підставляє підлеглих під кримінал?

Складається враження, що протиправні дії трускавецької влади, яка ігнорує права громади, набувають системного характеру. Стосуються вони, як правило, майна найбільшої комунальної структури міста-курорту – трускавецької лікарні. Швидше за все, не випадково.

Трускавецький мер Кульчинський до того, як обійняв нинішню посаду, був головним лікарем цього закладу. У часи свого керівництва вдавався до волюнтаристських рішень,  ігноруючи положення чинного законодавства. Так, скажімо, у  2013 році Андрій Богданович розпочав реконструкцію приміщень хірургічного корпусу міської лікарні за відсутності дозволу на це власника майна – органу місцевого самоврядування. Рішенням Львівського окружного адміністративного суду у жовтні 2015 року була скасована Декларація про готовність об’єкта до експлуатації від 01.04.2014 року за позовом Трускавецької міської ради.

Аби вийти з ситуації, Андрій Кульчинський вдався до політичної корупції: уже будучи міським головою, лобіював інтереси комунального підприємства, яким де факто продовжує керувати. Судячи з розподілу функціональних обов’язків посадовців міськради Трускавця,  лікарня є у підпорядкуванні трускавецького мера. Так от, аби реконструйовані приміщення цього закладу все ж були прийняті в експлуатацію, Трускавецька міська рада, очолювана Кульчинським, як власник комунального майна звернулася до Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Львівській області щодо видачі Декларації про готовність об’єкта до експлуатації. Її було отримано у липні 2016 року.

І практично одразу рішенням сесії Трускавецької міськради від 19 липня 2016 року лікарні було дозволено передати  новозбудовані приміщення загальною площею 146,8 кв. м в оренду ФОП М.Р. Кульчицькій-Жигайло та ФОП Л.М. Піган терміном на 10 років з оплатою оренди за пільговою ставкою – 2% від експертної оцінки майна. Управління комунальної власності Трускавецької міської ради не оголосило публічно про намір передати в оренду  майно комунальної власності територіальної громади м. Трускавця. Готувала проект рішення на розгляд сесії міськради і доповідала по ньому начальник управління О. Сегер.

Таким чином, всупереч вимогам чинного законодавства України Трускавецькою міською радою було надано в оренду комунальне майно без оголошення конкурсу, тобто, надано вищезазначеним підприємцям  незаконні переваги. При цьому орендна плата встановлена явно заниженою - для такого рентабельного об’єкту, як правило, ця ставка має складати 4-6 відсотків. Отже, внаслідок такого рішення міський бюджет недоотримає надходжень у значних сумах, зокрема, як мінімум удвічі менше від можливого.

У відповідь на звернення ГО «Ради міста» до прокурора Львівської області Ю. Квятківського 17 жовтня Дрогобицька місцева прокуратура скерувала позов до Львівського окружного адміністративного суду при визнання незаконним та скасування пункту 4 рішення Трускавецької міської ради  №248 «Про розгляд заяви щодо надання в оренду  та встановлення орендної плати приміщень комунального підприємства «Трускавецька міська лікарня». Наразі розгляд справи триває.

А тим часом трускавецькі посадовці продовжують протиправну діяльність. Наведемо ще один приклад - у  жовтні цього року Управлінням комунальної власності Трускавецької міської ради уклало з ФОП Дербаба договір оренди нежитлового приміщення по вул. Данилишиних, 62, яке перебуває на балансі міської лікарні. Укладаючи договір, керівник управління О. Сегер порушила статтю 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", у якій, зокрема, зазначається: протягом 15 днів після дати реєстрації заяви про оренду  орендодавець має розмістити в офіційних друкованих ЗМІ та на веб-сайтах орендодавців оголошення про намір передати майно в оренду.

Цю вимогу керівник Управління комунальної власності О. Сегер проігнорувала, передавши приміщення в оренду без проведення конкурсу. Більше того, пані Сегер, яка готувала відповідь на інформаційний запит ГО «Ради міста», намагалася ввести громадськість Трускавця в оману, повідомивши, що на офіційному сайті Трускавецької міської ради 21 вересня 2016 року було оголошено  намір передати в оренду нежитлове приміщення по вул. Данилишиних, 62 у м. Трускавці загальною площею 96,8 кв. м. Таке твердження не відповідає дійсності, оскільки на сайті немає відповідного повідомлення – про це свідчить роздруківка: серед новин від Управління комунальної власності відсутнє оголошення, датоване 21 вересня 2016 року.

Оголошення з’явилося на сайті міськради вже після інформаційного запиту «Ради міста". Проте не у повідомленнях від Управління комунальної власності, оскільки було зрозуміло, що перелік інформації від цієї структури  зафіксовано, його оприлюднили, вказавши потрібну дату, працівники відділу інформаційної політики. Навіть комп’ютернику-початківцю відомо, що зробити це нескладно. Тим більше, що головним спеціалістом відділу організаційного забезпечення діяльності виконкому є чоловік пані Сегер.

Тобто, є усі підстави стверджувати, що держслужбовці Трускавецької міської ради вдаються до корупційних дій. Можливо, вони виконують вказівку керівництва міста, не усвідомлюючи, що нестимуть відповідальність особисто. А те, що Кульчинський і К⁰ здадуть виконавців, аби вийти сухими з води, сумнівів не викликає. Свідченням цього є останні події, коли трускавецький мер та заступник з питань ЖКГ переклали особисту провину за сніговий колапс у Трускавці на цапів-відбувайлів – керівників комунальних підприємств міста.

На наше переконання, оцінку протиправним діям трускавецьких посадовців мали б дати правоохоронні структури. Громадська організація «Рада міста» звернулася до Прем’єр-міністра, Генерального прокурора України зі скаргою на порушення прав територіальної громади м. Трускавця.

 

Ольга Куц, для "Ні корупції!"