На посаду Саакашвілі претендує 31 кандидат

Після гучної відставки голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі в листопаді Президент України об’явив конкурс на вакантну посаду голови Одещини.

Прийом документів кандидатів закінчився 15 грудня, сам конкурс заплановано на 20 грудня. «Ні Корупції!» проаналізував відібрані конкурсною комісією кандидатури.

Так, на сайті Національного агентства України з питань державної служби з’явився список тих, хто претендує на місце Саакашвілі, який складається з 31 прізвища.

Серед них чотири кандидата – Ігор Романенко, Єлизавета Пушко-Цибуляк, Анатолій Ворохаєв, Євген Червоненко - тимчасово не працюють. Причому. деякі з них у різні часи були помічниками нардепів, зокрема, Ігор Романенко допомагав нардепу на той час від фракції «УДАР» Віталію Ковальчуку.

Анатолій Ворохаєв був помічником Едуарда Гурвіца, коли той увійшов до Верховної Ради від Блоку Віктора Ющенка «Наша Україна». Крім того, Ворохаєв був заступником Одеського міського голови часів Гурвіца, обирався депутатом Одеської облради.

А ось Євген Червоненко неодноразово й сам був народним обранцем. У 1997 році Червоненко був радником президента України Леоніда Кучми. А в 2005 році він став міністром транспорту і зв’язку України в уряді Юлії Тимошенко. Два роки – з 2005 по 2007 – очолював Запорізьку ОДА.

Слід зазначити, що на одному з телевізійних шоу тодішній голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі звинуватив Червоненка в корупції під час президентства Ющенка.

 

Також у списку кандидатів є ще не один чинний народний депутат України. Так, бажання очолити Одеську ОДА виявили одеський нардеп від БПП Геннадій Чекіта та представник Радикальної партії Ляшка Юрій Чижмарь.

Є серед кандидатів і помічник народного депутата, екс-регіонала, а зараз члена партії «Відродження» Олександра Пресмана Ганна Тріфан. Слід зазначити, що Тріфан була помічником Пресмана в минулому скликанні, чим зараз займається ця пані, невідомо.

Змагатися за крісло голови Одеської ОДА будуть і колишні депутати Одеської міськради Олександр Остапенко й Дмитро Співак.

Замінити на посаді Саакашвілі хоче також чимало чиновників – зокрема, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та оборонної роботи Одеської ОДА Сергій Помазан, директор департаменту розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства Одеської ОДА Володимир Левицький, голова Окнянської  РДА Одеської області Володимир Гавриш, заступник керуючого справами апарату Одеської ОДА Юлія Мельник, начальник відділу «Центру допомоги учасникам АТО» Олександр Тимошенко, в.о. начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

Сергій Мазур. Фото з відкритих джерел

Хоче очолити Одеську область і неодноразовий балтський міський голова Сергій Мазур. У 2013 році у ЗМІ з’явилась інформація, що наймолодший мер України Мазур утік за кордон, оскільки його підозрюють у розкраданні бюджетних коштів.

Василь Горбаль. Фото з відкритих джерел

Серед претендентів на крісло голови Одещини також чимало представників бізнесу й державних підприємств. Одіозною фігурою, яка допущена до конкурсу, є й колишній голова Львівської облдержадміністрації, призначений на посаду Віктором Януковичем у 2010 році, Василь Горбаль.

Цю посаду політик поєднував із мандатом народного обранця (член фракції Партії регіонів). Але така біографія не заважає Горбалю бути у списку кандидатів на посаду голови Одеської ОДА зараз.

Днями портал «Українські новини» повідомив, що на посаду голови Одеської ОДА документи подали 44 особи.

Одним із найбільш одіозних претендентів є київський бізнесмен, колишній власник столичного торгівельного центру «Глобус» Гарік Корогодський, якого комісія врешті-решт не допустила до участі в конкурсі через відсутність українського громадянства.

Гарік Корогодський. Фото з відкритих джерел

Слід зазначити, що на своїй сторінці в фейсбуці Корогодский поділився тим, що його кандидатуру підтримав і відомий народний обранець від БПП Мустафа Найєм.