Держава гарантує клієнтам «Приватбанку» цілісність вкладів – Президент (ОНОВЛЕНО)

Держава бере на себе відповідальність і гарантує клієнтам «Приватбанку» недоторканість і цілісність їхніх грошей.

Про це заявив у понеділок Президент України Петро Порошенко, інформує прес-служба Глави держави.

«Держава бере на себе відповідальність і гарантує клієнтам «Приватбанку» недоторканість і цілісність їхніх грошей.

В основі нашого рішення – порятунок банку та гарантування права власності на свої фінансові ресурси для всіх, хто розмістив їх у цій установі», - запевнив Президент.

«Заходів, яких протягом останніх двох років вживали приватні власники та топ-менеджери, виявилося недостатньо. Проблеми «Приватбанку» накопичувалися роками. В умовах війни та економічної кризи вони ще більше загострилися. Акціонери не знайшли ресурсів для виконання обов'язкової програми докапіталізації. А чинна бізнес-модель, очевидно, себе вичерпала.

Виникла пряма загроза як самому банку, так і всій банківській системі України. Це очевидно нам самим. І з цього приводу протягом останніх шести місяців серйозну стурбованість постійно висловлювали наші ключові фінансові партнери – Міжнародний валютний фонд, Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку та інші.

Відтак очевидно, що єдиним способом зберегти банк і таким чином забезпечити збереження коштів його клієнтів є його перехід у власність держави. Альтернатива виглядала б безвідповідальною, бо вона означала заплющити очі, сховати голову у пісок і чекати, поки банк впаде.

Саме тому протягом останніх годин Рада національної безпеки і оборони, Національний банк, Кабінет Міністрів та Міністерство фінансів ухвалили всі юридично-формальні рішення для переходу «Приватбанку» у повну державну власність. І саме ці рішення і врятували і банк, і банківську систему.

Новим власником стає держава в особі Міністерства фінансів. Щодо старих, приватних власників, то принципово важливою для нас є їхня відповідальна позиція, яка зафіксована у їхніх же листах до Уряду і Національного банку. Там чорним по білому написано, що вони визнають необхідність та доцільність екстраординарного кроку та цілком підтримують перехід «Приватбанку» у власність держави.

Для управління банком вже найнято нову високопрофесійну групу фахівців, до формування якої долучився в тому числі і Європейський банк реконструкції та розвитку.

Цій команді, Національному банку, Міністерству фінансів поставлено завдання забезпечити плавний перехід, стабільну роботу та обслуговування клієнтів у звичному режимі.

В першу чергу новий менеджмент має подбати про безперебійне обслуговування соціально чутливих клієнтів. Маю на увазі тих, хто живе від зарплати до зарплати, хто отримує через банк пенсії, стипендії, хто переказує гроші на лікування, тощо.

Але в цілому ніхто не повинен постраждати від зміни власника. Рішення про перехід банку у власність та управління держави ми прийняли саме для того, щоб кожен клієнт був захищений, і жоден з них не постраждав. А гроші – щоб опинилися у більшій безпеці, ніж будь-коли.

Для посилення захисту вкладників «Приватбанку» у якості невідкладного я подав до Верховної Ради законопроект, який надає додаткові гарантії вкладів громадян у цій установі. Вони будуть такі ж самі, як для «Ощадбанку» – як для банку, що на сто відсотків належить державі.

Звертаюся до вас, шановні клієнти «Приватбанку», – зберігайте спокій. Нова адміністрація вже бере всі важелі управління у свої руки. Прямо зараз, в ці години і хвилини», - йдеться у зверненні Президента.

Своєю чергою, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у своєму зверненні наголосив, що уряд ухвалив рішення про націоналізацію «Приватбанку» на прохання акціонерів банку.

«Ми прийняли це рішення, керуючись тим, щоб забезпечити стабільність банківської системи України і захистити гроші громадян», - сказав голова уряду і додав: «Ситуація з "Приватбанком" могла мати вкрай негативні наслідки для економіки України. Своїм рішенням ми захистили майже 20 мільйонів клієнтів банку і також фінансову стабільність нашої держави", - заявив прем'єр.

А Міністерство фінансів опублікувало ролик про перехід "Приватбанку" у 100% державну власність.

"Ви вже певно чули про передачу "Приватбанку" у державну власність. Чому це був необхідний крок, а також чому не варто перейматися долею своїх вкладень — дивіться у нашому короткому ролику", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що вчора пізно ввечері стало відомом, що ПАТ «Приватбанк» переходить у стовідсоткову власність держави.

Як повідомив Урядовий портал, Кабмін підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід ПАТ «Приватбанк» у стовідсоткову державну власність.

Передбачено, що держава в особі Міністерства фінансів стане власником 100% акцій ПАТ «Приватбанк» та гарантує безперебійне функціонування цієї установи та збереження коштів його клієнтів.

«Ці дії відбуваються у чіткій координації з міжнародними фінансовими організаціями та за їхньої підтримки», – йдеться у повідомленні.

Голова НБУ Валерія Гонтарєва, яка брала участь в засіданні Уряду, та Міністр фінансів Олександр Данилюк поінформували членів КМУ про те, що приватні акціонери Приватбанку звернулися до Уряду з пропозицією, аби держава в інтересах клієнтів банку стала його повним власником.

Як повідомлялось, перехідний період починається від сьогодні, з 19 грудня.

Держава обіцяла забезпечити плавний перехід, стабільну роботу цієї установи у звичному для її клієнтів режимі.

«В Уряді виходять із того, що ухвалене ним відповідальне рішення врятувало як Приватбанк, так і всю банківську систему», - йдеться у повідомленні.

Нині, як повідомляє "Українська правда", щодня з рахунків у "Приватбанку" знімають по 2 мільярди гривень, чого не було навіть в період активних бойових дій.