У школи Вінничини поставили техніку, з якою вчителі не знають, що робити

Депутати Вінницької обласної ради продовжують перевірки в закупівлі оргтехніки для опорних шкіл регіону. Тепер стали відомі нові факти можливого нецільового використання коштів у трьох районах - Тростянецькому, Тульчинському і Чернівецькому.

Про це йшлося під час засідання бюджетної комісії, повідомляє «Вінниця.інфо».

Депутати, зокрема, виявили, що одні навчальні заклади отримали мультимедійне обладнання не у визначені строки й у неповному обсязі, іншим – привезли техніку, про поставки якої не йшлося в договорі.

Так, у Чернівецькому районі у двох школах виявлена невідповідність видаткових накладних. При чому, документи були підписані ще весною, а техніку привезли тільки у грудні. Вчителі заявлять, що їх підписи в квітневій накладній сфальсифіковані. До того ж ціни завищені в 2-3 рази на інтерактивні дошки і ноутбуки.

«У Березівській школі всі ноутбуки, які привезли в школу, зовсім не відповідають тим технічним характеристикам, які були заявлені і про які йшлося в специфікаціях до договору купівлі-продажу. Всі ноутбуки без гнізд для під’єднання до Інтернету. Відтак, вителі не знають, що з ними робити», - повідомляє видання.

«За приблизними підрахунками, можна говорити про 120 тисяч гривень нецільового використання коштів у двох навчальних закладах», - сказав депутат облради Валерій Скрипченко.

У Тростянецькому районі з 28 одиниць поставленого товару наявні і введені в експлуатацію тільки 2. Поставка відбувалася 1 рік тому, в листопаді місяці.

«Були поставлені такі об’єкти як фотоворота (2 екземпляра по 4,5 тисячі). Але ні в районному відділі освіти, ні в школі не знають, що з ними робити. Директор так і написала, що вони не можуть ввести в експлуатацію, бо не знають, що це», - пише видання.

«Важливим є факт, що начальник районного відділу освіти зверталася за довідковою інформацією до нашого департаменту освіти і науки. Всі довідки наявні і передані в ОДА та до правоохоронних органів", - сказав депутат облради Андрій Вигонюк і додав, що у Тульчинському районі була поставлена майже вся техніка, але вже рік відсутні роутер за 3,5 тисяч гривень, а також мікрофон за 3,5 тисячі гривень. Крім того поставлена техніка не відповідає замовленим характеристикам.

«Наприклад, пишуть «сучасний процесор в ноутбуку», а поставляють старий», - сказав Вигонюк.

Як повідомляє виддання, після озвучення нових фактів нецільового використання коштів, директор департаменту фінансів Анатолій Копачевський виступив з пропозицією повернення всіх грошей до обласного бюджету. Щоправда, зробити це можна буде тільки після завершення слідства, яке розпочали правоохоронці.

«Всі кошти мають бути повернуті до обласного бюджету, у тому числі, за рахунок постачальника. Слідство встановить винуватців таких кричущих фактів», - запевнив посадовець.