Чиновники більше не будуть вирішувати, де і яку квартиру купувати інваліду війни

До кінця поточного тижня 469 інвалідам-учасникам АТО нададуть кошти для придбання житла, а до кінця грудня – ще 120 бійцям із інвалідністю.

Про це міністр соціальної політики заявив під час засідання Кабінету міністрів, інформує «Українська правда».

Міністр нагадав про постанову 719 про порядок забезпечення інвалідів АТО житлом: «Чиновники більше не будуть вирішувати, де і яку квартиру придбавати для інваліда війни. Вони самі, отримавши кошти, будуть це робити».

«Такий же точно порядок ми готуємо при забезпеченні санаторно-курортними путівками для «спинальників», бо ми до вересня не могли навіть закупити путівки – поки йшли розбірки, з'ясовували між собою стосунки організації, які повинні були б надавати санаторно-курортне лікування», – заявив Рева.

«Наступного року будемо робити по бажанню самого інваліда: він буде визначати то заклад – а вже управління соціального захисту населення, укладаючи договір, буде забезпечувати коштами його лікування в тому закладі, який він вибрав», – повідомив він.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що раніше чиновник вирішував, в яких будинках, скільки закуповувати квартир: «Я вважаю, що це була на 99% абсолютно корупційна історія, коли від чиновника залежало, в кого купити квартири».

«Ми на цій корупційній схемі поставили хрест. Ми її ліквідували. Тобі належить право на придбання квартири – от тобі гроші, будь ласка, покажи пальцем, де ти хочеш купити квартиру. Так само санаторно-курортне лікування. Битва між закладами – крапка. Гроші виділили на людину, людина сама визначить, де вона хоче відпочивати», – заявив він.

Рева доповів: «Із 469 осіб, яким треба купити квартири, перераховані кошти на вчорашній день 288 і до кінця тижня всі 469 будуть забезпечені коштами для придбання житла».

«Урядом прийнято рішення про додаткове фінансування – 100 мільйонів гривень. І за тим же принципом ці кошти до нового року надійдуть і ми ще забезпечимо більше 120 інвалідів-учасників АТО можливостями придбати житло», – повідомив він.

Міністр також зазначив, що вирішено питання про облік інвалідів АТО – внутрішньо переміщених осіб, бо вони, «відвоювавши, маючи квартири на окупованій території, – не можуть отримати навіть компенсацію» через те, що їх не брали за нормативними актами на житловий облік.

«Уряд спростив цей порядок – і якщо стоїть у єдиному державному автоматизованому реєстрі, вона на підставі цієї довідки береться на облік органами влади і ми одразу їх забезпечуємо коштами на придбання житла», – заявив Рева.

Як повідомляв «Ні корупції!», в рамках експерименту квартири для військовослужбовців хотіли купувати через електронні засоби.

Читайте також Як у Черкасах АТОвцям квартири давали 

Странности выдачи квартир в Днепропетровске для семей погибших в АТО

Житло для сімей загиблих в зоні АТО – в компетенції місцевої влади. 1 грудня – звіт