Охендовський заявляє, що ніхто не просив його допомагати Онищенку

Голова ЦВК Михайло Охендовський заявляє, що до нього ніхто не звертався  з приводу реєстрації кандидатом в депутати Олександра Онищенка на дострокових виборах в ВР у 2014 році.

Про це Охендовський заявив у четвер перед допитом  у НАБУ, відповідаючи на питання про те, що реєстраціїя Онищенка відбувалася по дзвінку президента Петра Порошенка або через гроші, - повідомляє УП

"Ніхто до мене не звертався з приводу реєстрації кандидатом Онищенка. Коли він подавав повторно Онищенко свої документи до ЦВК, він дійсно заходив до мене в кабінет. Ні на кого він не посилався, оскільки в цьому не було потреби", - сказав Охендовський.

"Він просто сказав, що розуміє свою помилку при поданні первинних документів, подав новий комплект документів і спитав, коли можна очікувати на розгляд цього питання в ЦВК. Я відповів, що питання буде розглянуто у встановлений законом строк – не пізніше ніж на 5-й день після подання документів", - сказав голова ЦВК.

Охендовский додав, що не давав Онищенку жодних відповідей щодо долі його документів, бо питання реєстрації вирішується не головою, а колегіально всім складом ЦВК.

Нагадаємо, що 16 вересня 2014 року ЦВК відмовилась реєструвати кандидатуру Онищенка. Комісія послалася на лист Державної прикордонної служби, відповідно до якого, регіонал перебував на території України у 2011 та 2012 роках менше 183 днів у кожному з відповідних річних періодів.

Згідно з законом, кандидат у нардепи має протягом останніх 5 років перебувати в Україні більшість днів кожного року.

Онищенко оскаржив це рішення в суді, але суд відмовив йому у задоволенні скарги.

Пізніше Онищенко приніс повторно документи до ЦВК, і цього разу його зареєстрували кандидатом в депутати.

УП