Міноборони купило непридатні для використання вертольоти, які раніше продало комерсантам як непотріб

Посадовці з Міноборони закупили непридатні для використання вертольоти, попередньо продані комерційній структурі як надлишкове військове майно.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

«Відповідно до державного контракту, укладеного між Приватним акціонерним товариством та Міністерством оборони України, для Збройних Сил України закуплено вертольоти, які виявилися не придатними до використання у військових цілях і за своїм технічним станом та обладнанням взагалі не можуть виконувати завдання за призначенням. При цьому службовими особами військової частини зазначені вертольоти прийняті до експлуатації», - йдеться у повідомленні.

Військовою прокуратурою Херсонського гарнізону Південного регіону України за даним фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби) КК України.

«У ході слідства встановлено, що ці самі вертольоти вже були реалізовані Міністерством оборони України зазначеному підприємству у 2010 році як надлишкове військове майно, непридатне до використання. Вказаними діями «спритних ділків» державі завдано збитків на суму близько 12,7 млн грн, а військовим посадовцям загрожує від 5 до 7 років позбавлення волі», - повідомляють у прокуратурі.

Своєю чергою, народний депутат В'ячеслав Богуслаєв - президент і генеральний конструктор АТ "Мотор Січ" в коментарі "Укрінформу" стверджує, що заява військової прокуратури Південного регіону України про постачання Міноборони непридатних вертольотів - помилка.

"Ця заява - помилка: військова прокуратура просто поки що не розібралася у тому, що вертольоти бувають різні. Наприклад, транспортно-десантні вертольоти, згідно з техзавданням, не можуть мати й не мають устаткування й технічних характеристик бойових вертольотів. Вони призначені для інших цілей: для перекидання бойової сили й саме цим характеристикам мають відповідати, і відповідають. Прокуратура просто поки що у цьому не розібралася, розбереться і все буде нормально", - сказав Богуслаєв.

У керівництві АТ "Мотор Січ" також уточнили, що підприємством у Міноборони у 2010 році було закуплено кілька вертольотів у неробочому стані, які були модернізовані у транспортно-десантні вертольоти.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше Міноборони купило за 12 мільйонів свої ж парашути, незаконно списані за підробленими документами.

Читайте також Минобороны переплатило 110 миллионов за топливо для танков и самолетов

Бизнес на троих: Минобороны дает деньги, харьковсковское ООО берет, а работу выполняет одесская колония