У Миколаєві складно достукатись до ДП і КП із запитом на інформацію

Попри п’ятирічну дію Закону України «Про доступ до публічної інформації» в Адміністрації Миколаївського морського порту про нього просто не знають. При цьому ніхто, здається, не ставився до ситуації хоч трошки серйозно.

Хоча за невідповідь на запит згідно з Законом України «Про доступ до публічної інформації» передбачена адміністративна відповідальність за статтею 212-3 КУпАП.

Про це йдеться у статті «Державні та комунальні підприємства Миколаєва – про доступ до інформації не чули», що розміщена на сайті Інституту масової інформації.

При цьому згідно з Законом України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов’язані мати спеціальні структурні підрозділи або призначати відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації та оприлюднення інформації.

«Немає жодної інформації про порядок складання запиту на інформацію на сайтах ДП «Суднобудівний завод імені 61 комунару», ДП «Дельта-Лоцман», ДП «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП». На сайті заводу «Зоря-Машпроект» також немає жодної згадки про доступ до публічної інформації – є тільки номер телефону голови прес-служби. Куди направляти запит на інформацію – невідомо. Така ж ситуація на сайті ДП «Адміністрація річкових портів», представництво якої є в Миколаєві», - йдеться у статті.

Не кращий стан справ з забезпеченням доступу до публічної інформації і в підприємств, які постачають послуги населенню.

Як повідомляється у матеріалі, на сайтах КП «Миколаївводоканал», ПАО «Миколаївгаз», ПАО «Миколаївська ТЕЦ» та ПАО «Миколаїобленерго» немає інформації, кому громадянин може направити свій запит та куди. На сайтіобласного комунального підприємства «Миколаївоблтеплоенерго» є окремий розділ «Доступ до публічної інформації», але там користувач знайде фінансовий план підприємства, його інвестиційну програму, але тільки не відомості, як людина може подати запит на публічну інформацію.

У більшості комунальних підприємств Миколаївської міської ради, наприклад «Миколаївелектротранс», «ЕЛУ автодоріг», Комунальне виробниче підприємство з організації харчування в навчальних закладах, взагалі немає своїх веб-сайтів, що, зрозуміло, ще більше ускладнює процес подання до них запитів на публічну інформацію.
Ті підприємства, в яких сайти є, не оприлюднюють дані про порядок подання до них інформаційних запитів. Це, наприклад, КП «Центр захисту тварин» та КП «Миколаївська ритуальна служба».

Читайте також Хочеш інформацію — бери півтисячі і йди до суду

Надати інформацію з кількох документів не означає аналізувати її – юрист