ГПУ провела понад 50 обшуків у Затоці на Одещині

Генпрокуратурою спільно з СБУ та Нацполіцією проведено понад 50 обшуків в рамках розслідування кримінального провадження за фактами створення злочинної організації, зловживання службовим становищем та привласнення службовими особами Затоківської селищної ради Одеської області.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

За повідомленням ГПУ, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами створення злочинної організації, підробки документів, використання завідомо підроблених офіційних документів, зловживання своїм службовим становищем та привласнення службовими особами Затоківської селищної ради Одеської області спільно з невстановленими особами земель територіальної громади в особливо великих розмірах за ознаками кримінальних правопорушень.

Розслідуванням встановлено, що посадові особи Затоківської селищної ради у 2014 році створили злочинну організацію для вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, спрямованих на заволодіння членами злочинної організації та підконтрольними їм особами земельними ділянками територіальної громади загальною площею понад 30 га.

У зв’язку з резонансом розслідуваних злочинних діянь, складністю кримінального провадження Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України спільно з ГУ БКОЗ Служби безпеки України та Національною поліцією України сплановано та 10.12.2016 одночасно проведено більше 50 обшуків у різних регіонах України, за результатами яких виявлено та вилучено комп’ютерну техніку і документи, що можуть свідчити про протиправне заволодіння посадовими особами зазначеного органу місцевого самоврядування та іншими членами створеної ними злочинної організації земельними ділянками перлини курортної зони України.

«Наразі проводиться комплекс невідкладних слідчих (процесуальних) та розшукових дій, спрямованих на встановлення усіх обставин скоєння вказаних кримінальних правопорушень та осіб, діями яких територіальній громаді завдано збитків», - повідомили в ГПУ.

Як повідомляв «Ні корупції!», у вересні у курортному селищі Затока Одеської області відбулось протистояння за контроль над селищною радою.

14 вересня співробітники поліції затримали колишнього секретаря Затоцької селищної ради В’ячеслава Бокія, який, за даними правоохоронців, очолював злочинне угруповання, що займалося захопленням землі та замовними вбивствами.