Після того, що побачив, Луценко хоче звільнення начальника виправної колонії на Житомирщині

У суботу, 10 грудня, Генеральний прокурор України Юрій Луценко в порядку контролю відвідав Райківську виправну колонію № 73 у Житомирській області.

Перевіркою встановлено низку порушень вимог кримінально-виконавчого законодавства, щодо режимних вимог, охорони праці, матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення, застосування заохочувальних норм закону, тощо. Зокрема, виявлено факти застосування до в’язнів заходів дисциплінарного впливу, які не відповідають тяжкості і характеру проступку.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Також адміністрацією виправної установи не забезпечено обов’язкового медичного огляду в’язнів та персоналу, задіяного на харчоблоках, лікувально-профілактичних, інших роботах. Засуджені позбавлені можливості доступу до питної води, подачу якої належним чином до установи не налагоджено.

Крім того засуджені установи позбавлені можливості купувати продукти харчування та предмети першої необхідності. Асортимент товару в крамниці є вкрай незадовільним.

Відсутність належного контролю за засудженими призвело до вчинення ними злісних порушень режиму утримання та злочинів яких в цьому році скоєно вже три, один з яких є особливо тяжким – умисне вбивство.

«Начальник колонії не мав права допустити такого стану. Це одна з найгірших (колонія), що я бачив. Я думаю що ми будемо не клопотати а вимагати звільнення начальника по статті», - заявив Юрій Луценко під час перевірки. За його словами вказані порушення стали можливими унаслідок неналежного виконання службовими особами зазначеної виправної колонії своїх посадових обов’язків.

Як повідомляв «Ні корупції!»,  на Вінничині посадовці колонії підзаробляли до зарплати на зв’язку для засуджених.

Читайте також Керівник колонії піде під суд, бо вкрав гроші на пожежну сигналізацію