Поліція з`ясовує, чи зловживали посадовці «Рівнеоблводоканалу» на закупівлі, яку вже назвали «зрадою тижня»

20161208155441

Поліція з`ясовує чи зловживали владою службові особи Рівнеоблводоканалу при проведенні закупівлі засувок каналізаційних. Підприємство дискваліфікувало дев`ятьох учасників, які пропонували товар за дешевшими цінами. Перемогу отримала новостворена рівненська фірма з найдорожчою пропозицією.

Про це відомо з ухвали Рівненського міського суду, повідомляє «Четверта влада».

Наразі у Рівнеоблводоканалі, з дозволу судді Рівненського міського суду Сергія Наумова, проводять ревізію з питань дотримання законодавства при використанні бюджетних коштів та коштів підприємства.

Нагадаємо, у серпні комунальне підприємство «Рівнеоблводоканал» провело закупівлю шести засувок з маховиком двосторонньої дії. Очікувана вартість – 880 тисяч 369 гривень з ПДВ.

Бізнес зацікавився тендером: 11 фірм взяли участь. Товар пропонували за цінами від 294 до 819 тисяч гривень. Втім Рівнеоблводоканал, попри шанси зекономити бюджетні кошти, відкинув найдешевших учаників. А перемогу несподівано отримало ТОВ «Акваінтех Україна» з найдорожчою пропозицією.

Потенційний переможець ТОВ «Торговий дім» Бренд-Груп» подав заяву до Рівненської місцевої прокуратури.

З ухвали суду відомо, що фірма скаржилася на зловживання службовим становищем працівників Рівнеоблводоканалу при проведенні тендеру.

«... Необґрунтовано відхилили учасників з нижчими ціновими пропозиціями (найнижча – 294 000 грн.) та прийняли пропозицію ТОВ «Акваінтех Україна» у розмірі 819 096 грн., чим спричинили надмірне витрачання державних коштів у розмірі 525 096 грн», – йдеться в ухвалі суду.

Директор луцького «ТД Бренд-Груп» Юрій Бондарчук пояснив чому вони звернулися до правоохоронців: «Нас неправомірно, як переможця відхилили. Тому і вирішили оскаржувати».

Відтак, у середині жовтня за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки) прокурор відкрив кримінальне провадження.

Через місяць слідчий суддя Рівненського міського суду Сергій Наумов дозволив Держаудитслужбі провести ревізію протягом 15 робочих днів. Її мають завершити сьогодні, 9-го грудня.

Як повідомляв «Ні корупції!», «зрадою тижня» назвав заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов цей тендер, який провів «Рівнеоблводоканал».