Під тиском громади суддя пообіцяв повернути справу на дорозслідування

sud-purozhenko-wall

Громадськість про роботу судді Пироженка, скрін з відео телеканалу "Рось"

Днями у Черкасах суд прийняв рішення про виплату колишньому заступникові директора філії концерну Техвоєнсервіс "Черкаський автомобільний ремонтний завод", звільненому ще у 2014 році, заборгованих йому майже 100 тисяч гривень зарплатні. ФКТ "ЧАРЗ" нині відновлює понівечену техніку з передової, а чимало його працівників – учасники АТО.  Співробітників обурило неправомірне, на їхню думку, рішення представника Феміди. Після не зовсім теплої зустрічі із громадою суддя вирішив повернути час назад і розглянути справу по-новому.

kovalchuk-andriy-anatolijovych

Андрій Ковальчук, фото з deputat.ck.ua

Андрій Ковальчук, якому підприємство нібито заборгувало зарплатню, працював заступником директора Черкаського авторемонтного заводу Міністерства оборони України до 2014 року.

Першого лютого, за словами адміністрації ФКТ "ЧАРЗ", Ковальчука звільнили з роботи.

Після цього на заводі його більше ніхто не бачив, стверджують працівники.

У 2015 році Андрій Ковальчук звернувся з позовом до Філії концерну Техвоєнсервіс «Черкаський автомобільний ремонтний завод» про стягнення заробітної плати, не виплаченої йому при звільненні.

Першого грудня цього року суддя  Соснівського районного суду Черкас Сергій Пироженко прийняв рішення - виплатити Ковальчукові 93 тисячі гривень заборгованих грошей.

sud-purozhenko

Суддя Соснівського районного суду Черкас Сергій Пироженко, скрін з відео телеканалу "Рось"

Для підприємства, яке ледве тримається на плаву, але продовжує ремонтувати пошкоджені під час боїв на сході України "КРАЗи" та "УАЗи", ця сума майже непідйомна.  До того ж, завод і так у боргах. Як бачимо з даних YouControl, – «Черкаський автомобільний ремонтний завод» має проблеми зі сплатою податків та досить поважну судову практику, що тягнеться кілька років і отримала початок ще задовго до оголошення АТО в Україні.

cherk-pro-zp-carz

cherk-pro-zp-charz

Судовий документ від першого грудня цього року не вступив у законну силу, а заводчани лише чули про нього. Тож, вирішили, не гаючи часу, з’ясувати причини такого рішення безпосередньо у суді.

Після тривалих суперечок та під тиском громади  суддя пообіцяв знайти компроміс.

«Рішення чинності не набрало. І підлягає перегляду в апеляційному порядку. Але ще можна рішення переглянути за винятковими обставинами. Або нововиявленими, які не були враховані під час розгляду справи», - зазначив пан Пироженко в коментарі Черкаському обласному телеканалові «Рось».

Черкаських юристів таке рішення судді вразило.

«Після того, як працівники підприємства-відповідача, певні в неправосудності прийнятого рішення, відвідали суд, суддя вибачається за попередній казус і приймає рішення у справі, по якій раніше прийняв рішення про задоволення позову, призначити цю справу на дорозслідування. Як на мене, це дуже цікаве процесуальне рішення. Тобто, якщо під впливом громади суддя може переглянути власне рішення»,  -  повідомила Любов Ропало, регіональний представник руху «Чесно» кампанії «Фільтруй суд».

Зазначимо, що сам позивач – особа також неординарна. 46-річний Андрій Ковальчук відомий у Черкасах як депутат міської ради минулого скликання від партії «Фронт змін».  За інформацією інтернет-видання «Кропива», пан Ковальчук свого часу працював директором державного підприємства Міністерства фінансів України, Офіційним представником «Укрзалізниці» в Російській Федерації та Казахстані, першим заступником Голови Державного комітету України з державного матеріального резерву. Нагороджений орденом Жукова (Російська федерація).

posipaky-kovalchuk-aa

В досьє YouControl знаходимо кілька підприємств, громадську організацію та навіть благодійний фонд, де керівником чи співзасновником є особа з черкаською реєстрацією, іменем, по-батькові та прізвищем Андрій Анатолійович Ковальчук.

blahod-fond-kovalchuka-yu-kontrol

pidpryjemstva-kovalchuka-yu-kontrol

Суддя, який прийняв рішення, яке збурило черкаську громаду, не так давно став об'єктом пильної уваги правоохоронців.

Вісім років тому черкаського суддю Сергія Андрійовича Пироженка звинуватили у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 368 КК України (в редакції від 10.11.2015 року) та ч. 1 ст. 366 КК України (в редакції від 13.05.2014 року ). Йдеться про хабарництво та службове підроблення.

Як бачимо у вироку, оприлюдненому в Єдиному державному реєстрі судових рішень, у червні цього року Олександрівський районний суд Кіровоградської області виправдав  суддю, бо не побачив у його діях складу злочину та у зв’язку із «невстановленням подій злочинів».

vyrok-sudu

До речі, судові витрати за проведення експертиз по справі, а це майже 12,5 тисяч гривень, суд переклав на скарбницю держави.

Також відомо, що нині цей вирок прокуратура оскаржує в апеляційному порядкові, і вже було призначено кілька судових засідань.

cherk-sud-rozkld

Представники колективу Черкаського авторемонтного заводу повідомили, що і надалі контролюватимуть суд. І якщо рішення щодо боргу пана Ковальчука залишиться незмінним, перейдуть від розмов до справ.